Sobota

15. června 2024

Nyní

10°

Zítra

13°

Svátek má

Nejúspěšnějším trutnovským tenistou sezony je Denis Majera

5. 11. 2020

page.Name
Ohlédnutí za letní tenisovou sezonou hráčů v mládežnických kategoriích z oddílu trutnovské Lokomotivy.

Na začátku prázdnin se uskutečnil na trutnovských kurtech týdenní tenisový kemp pro závodní hráče. Dvaatřicet tenistů a šest trenérů pilovali všechny tenisové dovednosti a na závěr si zahráli turnaj ve čtyřhrách. Od července pak hráči začali vyjíždět na turnaje po celé republice a vedlo se jim výborně.

Nejúspěšnějším trutnovským tenistou sezony je Denis Majera (nar. 2006), který figuruje do 10. místa v ČR. V mladších žácích se dostal do semifinále oblastních přeborů a semifinále mu bylo souzené i na turnajích kategorie B v Třebíči, Pardubicích, Plzni či Žiženicích. V kategoriích C staršího žactva dokázal vyhrát turnaje v České Skalici a Hořicích.

Druhým nejúspěšnějším mladším žákem je Luca Prášek (nar. 2008), který dokázal zvítězit na „céčkách“ mladších žáků v Litomyšli, Klatovech a Bystřici pod Pernštejnem, kde k vítězství ve dvouhře přidal i titul ve čtyřhře. V Horažďovicích a Liberci (st. žáci) se dostal až do semifinále.

Třetím šikulou je Tadeáš Klacek (nar. 2009), který dokráčel až do finále turnaje kategorie C v Pardubicích na Tesle a zvítězil ve čtyřhře. Ve starších žácích se představil výborně na domácím turnaji, kde se probil až do finále, do kterého ale z důvodu účasti na jiném turnaji již nemohl nastoupit.

Z mladších žáků stojí za pochvalu výkony Tomáše Martince (nar. 2010), Vojtěcha Okrouhlického (nar. 2009) a Adama Vlčka (nar. 2009), kteří se na turnaji v Červeném Kostelci dostali do semifinále resp. čtvrtfinále.

Nejlepším trutnovským starším žákem je Martin Fiala (nar. 2006), jenž se stal v červnu vítězem oblastních přeborů v Žamberku a obhájil tak zimní titul. Na turnaji B kategorie v Hradci Králové na DTJ se probojoval do semifinále a na pardubické Tesle padl až ve finále. Na silně obsazeném turnaji kategorie A postoupil do čtvrtfinále a úspěchem pro něj skončil i turnaj dorostu v Mladé Boleslavi, kde byl vyřazen až v semifinále.

Adam Sedláček (nar. 2006) si zahrál semifinále v Semilech a společně s Matyášem Soumarem (nar. 2006) si zahráli v červnu semifinále ve čtyřhře na oblastních přeborech v Žamberku. Petr Javůrek (nar. 2006) si připsal účast ve finále v Hradci Králové na HITu a společně s Mirkem Podrábským (nar. 2007), který v oddíle Loko hostuje, slavil turnajový titul ve čtyřhře v Úpici. Ondra Martinec (nar. 2007) se probojoval do semifinále na domácím turnaji. Z dívek se dokázala prosadit Sára Vlčková (nar. 2007), která si zahrála čtvrtfinále v České Skalici a Červeném Kostelci.

Mezi dorostenci se Tomáš Křepinský (nar. 2003) probojoval v Chrudimi do semifinále ve čtyřhře. Lépe se v letní sezoně dařilo jeho sestře Simoně Křepinské (nar. 2004), která vyhrála turnaj kategorie C v Nové Pace a po velké bitvě prohrála až ve finále v Ústí nad Orlicí, kde si spravila chuť vítězstvím ve čtyřhře. Pochvalu zaslouží i postupně lepšící se Aneta Martincová (nar. 2005), která na posledním turnaji sezony v Mladé Boleslavi postoupila do semifinále.

V letních a podzimních měsících se do tenisového oddílu přihlásilo na dvě desítky nových tenisových talentů a nábor bude stále probíhat (po uvolnění vládních opatření). Děti od 5 - 10 let se mohou zúčastnit pravidelných pátečních tréninků od 17 do 18 hodin v nafukovací hale v tenisovém areálu Mebysu. Informace vám rád sdělí trenér školičky a předseda tenisového oddílu Lokomotivy Oldřich Martinec na tel. 777 034 664 nebo e-mailu oldamartinec@seznam.cz.

(bog, oma)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu