Sobota

2. července 2022

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Trutnovský softball v „době pandemické“ nezahálí a běhá

10. 11. 2020

page.Name
Trutnovský softball má od poloviny října po sezoně, ale již v tuto dobu by se za normálních okolností rozbíhala příprava na sezonu příští. To bohužel neplatí pro většinu sportujících dětí a každý klub se s touto situací vypořádává po svém.

„My nechceme ztratit kontakt se svými hráčkami a jejich rodiči i vzhledem k tomu, že některé hráčky přišly na první trénink na jaře nebo na podzim a nemají ještě zakořeněnou potřebu pravidelně trénovat a setkávat se se svými spoluhráčkami,“ vysvětluje předsedkyně oddílu Jana Klempířová, že mají hodně začínajících hráček v mladém věku a jsou s nimi v kontaktu většinou přes rodiče.

Klub momentálně pro všechny kategorie připravili „RUN CHALLENGE“. Běžecká výzva byla míněna hlavně pro hráčky v dospělém a juniorském věku, ale k překvapení trenérů se zapojili i mladší hráčky a dokonce někteří rodiče. „Z toho máme velkou radost,“ podotkla Klempířová.

Soutěž spočívá v tom, že hráčky zasílají ze svých „chytrých hodinek“ nebo chytrých telefonů své záznamy o běhání. A vždy jednou za týden a celkově za měsíc se výkony vyhodnotí. „O některých holkách vím, že běhají pravidelně, ale pro některé to bylo malé „nakopnutí“, že by mohly začít,“ uvedla Jana Klempířová.

Soutěž začala 15. října a pomalu se blíží k měsíci soutěžení. K dnešnímu dni, tj. 10. listopadu má naběháno nejvíce Tereza Klempířová (72,4 km), v těsném závěsu za ní je Ivana Málková (65,6 km). Obě startují v extralize žen. Velké překvapení je maminka hráčky Andrea Kárníková, která má naběháno 63,09 km. Dál lze vyzdvihnout Verču Němečkou, čerstvou kadetku, která naběhala 32,73 km. Ostatní mají tak 10 - 20 km. Do soutěže se až v listopadu zapojila Matylda Binková, dvanáctiletá hráčka, která se toho nebojí a již naběhla něco málo přes 16 km.

„Nejde nám o to, aby jednou za 14 dní se hráčky dokopaly a šly něco dělat, ale i o pravidelnosti, takže kilometry, časy a tempo sbíráme pravidelně a je vidět, že někdo jde i čtyřikrát až pětkrát týdně, někdo jednou či dvakrát,“ poukazovala předsedkyně SK HSM.

Vzhledem k zájmu oddíl vytvořil i podkategorii a tou jsou ušlé kilometry. Protože pěkné říjnové počasí nabízelo i chvíle strávené na túrách. V této kategorii vede Andrea Kárníková s 85 km, Tereza Klempířová se 78 km a pokulhává Jana Klempířová s 47 km. Jsou i další, ale nedosahují takových vzdáleností.

Pro všechny zájemce softbalistky připravily i kvíz o jejich sportu a vždy v neděli připraví nový a ten předchozí vyhodnotí. Zúčastnit se může kdokoliv - ZDE.

Všechny novinky a události z oddílu najdete i na jeho FB profilu.


Stejně jako v minulých letech od listopadu softbalový oddíl rozjíždí Středisko talentované mládeže, kam letos nově byly zařazeny Terka Klempířová a Marie Jana Binková (U22), Kateřina Šťastná (U18) a Nikola Krajčová (U16). Verča Němečková, Viki Sedláčková a Andrea Žáková čekají ještě na dovýběry, které bohužel jsou prozatím pozastaveny, a čeká se, kdy je bude možné uspořádat. Andrea Žáková byla zařazena do nadhazovací akademie.

Všechny dívky pilně pracují na své kondici a tento týden dostaly i speciální úkoly na rozvoj softbalových dovedností, které mohou trénovat v domácích podmínkách. „Jen doufáme, že se brzy uvidíme. Vše řešíme on-line a speciálně ve sportu to není to pravé ořechové,“ sdělila Jana Klempířová. Kategorii U18 čeká MS v peruánské Limě a ME v Praze, U22 se budou připravovat na ME, které se bude pořádat také v České republice.

Ani trenéři nezahálí a připravují se na další sezonu. Jana Klempířová se zapojila do projektu Staň se trenérem A, kdy ke své již získané II. trenérské třídě se bude školit v psychologických dovednostech a práci s hráčkami po mentální stránce. Michal Binek se rozhodl rozšířit své znalosti a přihlásil se na školení II. trenérské třídy, Petr Žák se stane plnohodnotným trenérem a získá III. trenérskou třídu.

A velkou radost má klub ze svých svěřenkyň, které si uvědomují, že je baví softball hrát, ale někdy by chtěly i trénovat a přihlásily se na školení III. trenérské třídy. Snad se jim to podaří skloubit s jejich reprezentačními i studijními povinnosti. Šla do toho Terka Klempířová, Marie Binková, Anna Binková a Sára Kárníková.

(bog, jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu