Sobota

25. června 2022

Nyní

20°

Zítra

24°

Svátek má

Gymnastická družstva Spartaku na republikové soutěži

5. 10. 2020

Gymnastická družstva Spartaku na republikové soutěži 11 snímků
V nově zrekonstruované gymnastické hale Sportovního klubu Hradčany se uskutečnila republiková soutěž družstev ČASPV ve sportovní gymnastice. V sobotu závodily mladší žákyně a všechny chlapecké kategorie, neděle patřila kategorii starších žákyň a dorostenek.

Z gymnastického oddílu Spartak Trutnov odjelo na soutěž 21 závodnic a 3 závodníci. Některým gymnastkám bohužel zdravotní problémy nedovolily se závodu účastnit, a tak nezbývalo nic jiného než držet kamarádkám a kamarádům pěsti z prostředí domova.

A jakých výsledků ve čtyřboji - přeskok, hrazda, akrobacie, kladina (lavička, kruhy) - trutnovští gymnasté a gymnastky dosáhli? Chlapecké družstvo mladších žáků ve složení Matějka, Mollinger, Plecháč získalo stříbro, stejně jako družstvo starších žákyň IV. s Bárou Oravcovou. Kvarteto starších žákyň Krejčí, Kosinková, Prokůpková a Kerhátová se zasloužilo o bronzovou medaili. Mladší žákyně v kategoriích I. a II. bohužel na medailové pozice nedosáhly, družstvům patří šesté a osmé a desáté a čtrnácté místo v republice.

Nejlepších individuálních výsledků ve svých kategoriích dosáhli na pátém místě František Matějka a Natálie Krejčí, šestý Radek Mollinger, sedmý Radim Plecháč a Michaela Ožďanová a osmá Barbora Oravcová.  I ostatním dívkám patří poděkování za reprezentaci oddílu. Bylo fajn si v této nelehké koronarovirové době zazávodit. Necháme se překvapit, kdy se to příště znovu poštěstí.

(bog, lor)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu