Pátek

1. července 2022

Nyní

25°

Zítra

17°

Svátek má

Šopinec má bronz z Evropského poháru, bodoval i Gottwald

14. 10. 2020

page.Name
Trutnovská trojice judistů Jan Lisý, Robert Gottwald a David Šopinec se o víkendu vydala v širším výběru české dorostenecké reprezentace na Evropský pohár do polské Bielsko Bialé - Szczyrku. Všichni tři odchovanci Lokomotivy vybojovali jedno vítězství, Šopinec s Gottwaldem si zároveň připsali body do evropského žebříčku, přičemž prvně jmenovaný dokonce získal bronzovou medaili.

„Áčkový“ turnaj Evropského poháru dorostu se kvůli covidovým opatřením nesl v komorním duchu. Své reprezentanty vyslalo na tatami pouze sedm zemí (Polsko, Slovinsko, Česká republika, Belgie, Estonsko, Litva a Kosovo). Pro české judisty to však byla šance vybojovat důležité body do evropského rankingu, což se většině podařilo.

Z trutnovské trojice jen Jan Lisý tentokrát neměl štěstí. Na turnaji se představil v sobotu v hmotnostní kategorii do 66 kg, kde nastoupilo patnáct závodníků. Honza začal dobře, když v prvním kole před časovým limitem porazil Poláka Jakuba Kaczynskeho. Ve druhém kole se pral s Belgičanem Gheronem Lecompte. Zápas se pro něj vyvíjel slibně do chvíle, než použil v zápalu boje zakázanou techniku (hod v páce) a z turnaje byl vyřazen. Byla to škoda, protože v dalších kolech měl možnost vyzvat i současnou evropskou šestku Estonce Lopparta.  

V sobotu bojoval i David Šopinec. V kategorii do 50 kg měl jen dva Poláky a Belgičana. Ve skupině každý s každým bylo výhodou, že se David popere stoprocentně třikrát a zároveň se jevila velká šance na medaili. Tu si také David nenechal uniknout. Poláka Stanislawa Piechotu a Belgičana Olivera Naerta sice nepřekonal, ale po těžké bitvě, a nakonec výhře v golden skóre nad Polákem Bartoszem Wiwatowskim, si na krk pověsil bronzovou medaili.

V neděli se na tatami postavil Radek Gottwald. V kategorii do 73 kg startovalo 14 závodníků. První zápas svedl vyrovnanou bitvu s Belgičanem Islamem Gerievem, kterého porazil až v golden skóre. Ve druhém souboji narazil na polskou evropskou dvacítku Oskara Rogalskiho a pozdějšího finalistu kategorie nepřekonal. Ve třetím zápase pak nestačil na dalšího medailistu Belgičana Remi Decolte a obsadil sedmé místo, poslední bodovanou pozici.

(bog, rgo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu