Pondělí

4. července 2022

Nyní

22°

Zítra

18°

Svátek má

Úspěšná softbalová sezona zakončena bronzem kadetek

13. 10. 2020

page.Name
Ženy první rok v extralize páté, kadetky na MČR třetí, slowpitch v České slowpitchové lize třetí, žákyně po základní části druhé. Co víc si přát?

Jen žákyně nedohrály svou sezonu, zakončenou mistrovstvím republiky. Právě pořadatelství MČR žákyň padlo poprvé na SK Horní Staré Město. Vše bylo připraveno, zavedena bezpečnostní opatření, přiděleny funkce zdravotníků, pořadatelů, nakoupena dezinfekce. Nahlášená dovolená trenérů a pořadatelů. Ale bohužel bezpečnostní situace to nedovolí. „Mrzí nás to kvůli dětem, které se opravdu snažily, aby se na finálový turnaj v domácím prostředí probojovaly,“ uvedla předsedkyně oddílu Jana Klempířová.

Nicméně lze tuto sezonu označit za velmi úspěšnou. Ženy ve své první sezoně v extralize nemusely bojovat o udržení, ale probojovaly se na 5. místo a kadetkám se podařilo na MČR v Ostravě o posledním víkendu, kdy to opatření dovolila, přivézt bronzové medaile.

Víkend v Ostravě začal za velmi silných bezpečnostních opatření. Do areálu Arrows Ostrava se vstupovalo jen v určených časech, po odehrání zápasů se areál opouštěl. Samozřejmě bez diváků. Jinak by tribuny byly dost zaplněné, protože osm týmů na MČR by přivezlo i spoustu rodičů a fanoušků.

Turnaj pro Trutnov začal až v sobotu, a to výhrou 4:3 nad Cats Brno. Homerunem se blýskla i Anežka Krajčová, která tuto kategorii v příští sezoně opouští a bude hrát za ženy, kde již letos sbírala zkušenosti. Nutno pochválit i Kateřinu Šťastnou, nadhazovačku, která v důležitých zápasech nadhazovala a pomohla týmu k bronzové medaili. I Kateřina tuto kategorii opouští a stejně jako Anežka bude příští rok hrát za ženy, kde již zkušenosti sbírala, hlavně na první metě.

Druhý zápas s Eagles Praha nebyl již tak veselý, ale takticky trenéři Michal Binek a Petr Žák šetřili síly na neděli, kdy se bojovalo již o medaile. Dívky končí turnaj a vlastně i sezonu vysokou výhrou nad Olympií Blansko, což je důležité. Bronzová medaile ve společnosti zlatých Eagles Praha a stříbrných Joudrs Praha hřeje o to víc.

Velmi se osvědčila i spolupráce s SC Dvůr Králové nad Labem - klubem, který do Trutnova dodával hráčky od žákyň až po ženy. „Horňácký“ oddíl na oplátku pomáhal Dvoru s bojem ve třetí lize žen. Finálový turnaj, který se měl hrát také o nadcházejícím víkendu, se bohužel neodehrál. Ale po základní části skončil tým na prvním místě.

Některé dívky se hlásí do výběru Střediska talentované mládeže a doufejme, že se ještě na podzim uskuteční. „Až to situace dovolí, rozjedeme opět regionální pobočku v Trutnově,“ hlásí Jana Klempířová. STM vychovává hráčky pro reprezentační výběry a pracuje s talentovanou mládeží. Spolupracujeme s kondičními trenéry, dívky pracují na všestrannosti.

V září přišlo do oddílu také několik mladých nadějných hráček, a tak je snad nějaká delší přestávka  způsobená covidovou pandemií neodradí a že se všechny hráčky sejdou v tělocvičnách, jak to jen bude možné.

(bog, jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu