11°

Triatlonisté na republice opět medailoví, stříbro pro Emu Bakočovou

30. 8. 2020

Triatlonisté na republice opět medailoví, stříbro pro Emu Bakočovou 30 snímků
Mistrovství České republiky všech mládežnických kategorií hostila Příbram a triatleti Lokomotivy Trutnov chtěli potvrdit vzestup formy. V sezoně narušené koronavirem se termíny závodů několikrát měnily a příprava byla o to náročnější. V jednotlivých závodech šampionátu se postavilo na start celkem 17 trutnovských závodníků.

Největšího úspěchu se trutnovský tým dočkal hned ve druhém závodu, v kategorii 10 a 11letých. Ema Bakočová vylézala z vřavy stometrové plavecké části na pátém místě a v první pětce se pohybovala i během čtyř kilometrů cyklistiky. Na závěrečném běžeckém kilometru se rychle usadila na čtvrtém místě a zhruba 300 metrů před cílem začala za mohutné podpory týmu finišovat o medaili. Díky nejrychlejšímu běžeckému času si nakonec doběhla pro skvělé druhé místo!

V dalších žákovských kategoriích se závod nejlépe povedl Aleši Kábrtovi (8. místo v kategorii 14 - 15 let) a Nicol Kirschové (9. místo v kategorii 14 - 15 let). Mezi dorostenci obhajoval Kryštof Pásler třetí příčku z minulého roku, ale nepříliš ideální příprava nestačila na lepší než 8. místo. O dvě příčky před ním doběhl jeho bratr Jakub, do jara ještě čistokrevný plavec, který v závodech udivuje téměř nejrychlejšími běžeckými časy. Na desátém místě mezi dorostenkami skončila Kateřina Pitrmanová.

Hlavní trenér Pavel Káňa měl z výsledků radost, ale k úplné spokojenosti mu chybělo ještě jedno umístění v první desítce mezi dorostenci a také mezi dívkami v kategorii 12 - 13 let. Své pozice jsme pak potvrdili šestými místy mezi žákovskými i elitními štafetami, což nám v součtu stačilo na čtvrtou příčku v celkovém hodnocení klubů,“ doplnil.

Posunutá triatlonová sezóna pokračuje pro dorostence závodem v Brně, pro všechny kategorie pak závody v Karlových Varech jako předkrm Světového poháru a bude vrcholit supersprintem a štafetami ve Zlíně.