Úterý

26. září 2023

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Trutnov o víkendu hostí mistrovství republiky mládeže v agility

20. 8. 2020

page.Name
Po dvou letech se na hřiště s umělou trávou na městském stadionu vrací národní šampionát mládeže v agility. Do Trutnova se sjede 180 psovodů a jejich psů, kteří se utkají o mistrovské tituly premiérově v pěti kategoriích. Jak sobotní, tak nedělní program začíná v 9 hodin ráno a potrvá přibližně do tří odpoledne. Vstupné do areálu je zdarma.

Prologem víkendového mistrovství budou již páteční malé závody, které slouží jako příprava a rozeskání pro týmy, které přicestují z větší dálky. Večer bude probíhat registrace, přihlásit se týmy mohou ještě v sobotu ráno. Po uvítacím ceremoniálu se uskuteční prohlídky běhů a začne se soutěžit.

V sobotu se bude běhat v družstvech, které si účastníci MČR poskládaji sami. "Musí to být čtyřčlenné družstvo a vždy v jedné velikostní kategorii. To znamená, že nemůže například soutěžit čivava s borderkou," vysvětluje pořadatelka mistrovství Lucie Vočadlová. A právě velkou novinkou letošního šampionátu je, že se poprvé bude startovat v pěti velikostních kategoriích - XS, S, M, M/L a L. "Je to proto, že někteří psi byli znevýhodnění, takže aby to bylo více vyvážené," dodala Vočadlová.

Při nedělním programu v psím parkuru už bude bojovat každý sám za sebe, přičemž velké finále jednotlivců by se mělo uskutečnit někdy po 13. hodině.

Mistrovského závodu se mohou zúčastnit mládežníci do věku 18 let, kteří se dělí do dvou skupin - děti a junioři. Do kategorie dětí spadají psovodi do 14 let, junioři jsou ve věku 15 až 18 let.

Pro diváky bude na stadionu připraveno občerstvení a na místě budou stánky s chovatelskými potřebami, takže návštěvníci si mohou něco odnést i pro své domácí mazlíčky.

Michal Bogáň 
michal@trutnovinky.cz 
Foto: Jan Bartoš