Sobota

2. července 2022

Nyní

13°

Zítra

13°

Svátek má

Sáblíková září nejen v rychlobruslení, ale i v gymnastickém dvojboji

25. 2. 2020

Sáblíková září nejen v rychlobruslení, ale i v gymnastickém dvojboji 9 snímků
Teprve čerstvě šestiletá gymnastka Ellen Sáblíková se stala absolutní vítězkou šestého ročníku Valentýnského závodu ve sportovní gymnastice. Gymnastický dvojboj (akrobacie, kladina - lavička) se konal v prostorách jaroměřské sokolovny. Místní pořadatelé připravili pro bezmála stovku závodnic krásné ceny, které jim předával trojnásobný mistr Evropy, dvojnásobný vicemistr světa a bronzový medailista z Evropských her v thajském boxu Jakub Klauda.

Z oddílu sportovní gymnastiky a TeamGymu Spartaku Trutnov vyrazilo do Jaroměře celkem pětadvacet závodnic ve věku 6 až 13 let.

Nejúspěšnější soutěžící se stala oslavenkyně Ellenka Sáblíková v kategorii ročníku 2014 a mladší, která si za své precizně odcvičené sestavy k narozeninám nadělila zlatou medaili a obrovský potlesk. Další zlato přidala Pavlína Hellingerová (2007), přičemž si na nejvyšší stupínek při Valentýnském závodu vystoupala už celkem pošesté v řadě, čímž se zasloužila o takový „dvojný hattrick“. Uvidíme, zda se jí zadaří i při příštím sedmém klání.

Mezi dívkami ročníku narození 2010 brala stříbro Nikola Sáblíková, mezi třináctiletými na bronz dosáhla Natálie Krejčí. Trutnov vybojoval i čtyři nepopulární bramborové medaile (V. Kerhátová, L. Svítková, M. Krátká a A. Coblová). Snažila se samozřejmě i ostatní děvčata, ale uspět mezi stovkou závodnic z Plhova, Náchoda, Jaroměře, Police, Předměřic a Broumova nebylo vůbec lehké. Navíc v gymnastickém dvojboji, kde každá desetinka hraje ve výsledkové bilanci velkou roli.

Na závěr soutěžního dne došlo i na vyhlášení soutěže týmů. Po sečtení bodů šesti nejlepších gymnastek každého oddílu vyšly jako vítězky domácí dívky z Jaroměře, oddíl Spartak Trutnov ve složení Ellen Sáblíková, Laura Svítková, Nikola Sáblíková, Alžběta Coblová, Pavlína Hellingerová a Natálie Krejčí mohl nad hlavu pozvednout pohár stříbrný. Bronz si odvezl tým Police.

Nyní děvčata Spartaku čeká příprava sestav na okresní přebor, který se bude konat 7. března v prostorách tělocvičen ZŠ Komenského Trutnov.

(lor, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu