Pátek

1. července 2022

Nyní

26°

Zítra

21°

Svátek má

Šipkařská Trutoulka je za svou polovinou

1. 9. 2020

page.Name
Druhý ročník série pravidelných turnajů v moderních šipkách TruTOULKA má z letošního krajíce ukrojenou větší polovinu. Od poloviny února se k dnešnímu dni uskutečnilo 17 turnajů různých kategorií, ve kterých se představilo na sedmdesát hráčů a hráček. Podáno bylo celkem 382 přihlášek, z čehož vyplývá, že průměrná účast na jeden turnaj činí nevídaných 22,5 startujících.

V aktuálních žebříčcích disponuje luxusním bodovým náskokem lídr nejvyšší mužské kategorie A David Šilar, který tabulce vévodí o 9428 bodů. Ještě gigantičtější je rozdíl mezi ženami, kde vedoucí Pavlína Kocianová vzhlíží na své nejbližší pronásledovatelky ze vzdálenosti 21 528 bodů. Vyrovnanější jsou zbylé dvě kategorie - muži B a C+, kde pomyslný žlutý trikot nosí Ondřej Vylíčil respektive Jan Brož. Především druhý jmenovaný se o svou pozici musí vážně obávat, protože jeho náskok na druhého Rudolfa Kociana je pouhých 553 bodů.

Přestože jsou v některých případech bodové rozdíly vysoké, je nadále o co hrát. Do žebříčků se započítává jen konkrétní počet turnajů, takže lze očekávat, že bodová konta zmiňovaných suverénům již extrémně narůstat nebudou.

Krom odměn v jednotlivých turnajích, kde k dnešnímu dni byly rozdány poukázky na občerstvení v hodnotě 5700 Kč, slibují propozice série věcné odměny pro nejlepší trio každé kategorie (vyjma mužského áčka, kde bude odměněn pouze vítěz) a také finanční odměny. Ty jsou nazývány osobními jackpoty, kdy každý hráč má svůj vlastní a jeho výše je tvořena dle aktivity a především úspěšnosti. Zatím nejvyšším finančním ohodnocením se může pyšnit Rudolf Kocian, který si svým umem již vydělal 708 Kč.

Podrobné informace o soutěži, včetně aktuálních výsledků, termínů a míst konání jednotlivých turnajů, lze vyhledat na webu trutoulka.navrchol.cz. Hraje se, a hrát se až do poloviny listopadu bude, každé úterý od 18:00 hodin, každý týden na jiném hracím místě, vždy ovšem na území města Trutnova.

(bog, ovy)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš