Pondělí

16. května 2022

Nyní

22°

Zítra

18°

Svátek má

Super softbalový víkend. Extraligový nováček postoupil do play-off

1. 9. 2020

page.Name
Propršený víkend přál softbalistům SK Horní Staré Město. Extraligové ženy na domácí půdě třikrát vyhrály a pouze jednou prohrály. Kadetky přivezly z Jablonce nad Nisou také jedinou porážku, ale předtím desetkrát v řadě zvítězily! Tým slowpitche si připsal na turnaji v Trnavě druhé místo.

Extraligový tým žen porazil v sobotu loňského mistra Žraloci Ledenice 2:1. Bohužel druhý zápas byl nad síly nováčka soutěže a prohrál 0:11. Hráčky však šetřily síly na neděli, kdy chtěly dvakrát porazit SaBaT Praha a tím si potvrdit účast v play-off. To se také stalo.

První zápas vyhrály 3:0 a druhý 11:4. A to nejen díky skvělým nadhazovačkám Apoleně Výborné a Jitce Vachkové, ale také vydařenému útoku. "Pálka nám tento víkend opravdu šla dobře," chválila manažerka týmu Jana Klempířová. V úvodním souboji se Žraloky se dokonce Apoleně Výborné podařilo odpálit přes levé zadní pole homerun. Sice jen za bod, protože nebyly obsazené žádné mety, ale za stavu 1:0 to byl vyrovnávací bod. Pro vítězný bod doběhla v tomto zápase Dorota Vokatá po odpalu Ivany Málkové.

Druhou nedělní bitvu dotáhla do úspěšného konce Tereza Klempířová, kdy za stavu 9:4 bylo potřeba dotáhnout dva body, aby byl zápas ukončen pro rozdíl sedmi bodů. Tereze se o víkendu pálka až tak moc nedařila, ale v rozhodující okamžik odpálila do zadního pole tak, že hráčky Málková a Výborná doběhly na domácí metu a zápas mohl být v deštivém počasí ukončen.

Účast v play-off a tím i postup do extraligy v příští sezoně se tedy podařil. Trutnovský tým ještě čeká poslední hrací víkend základní části, v sobotu 12. září proti Kunovicím na domácí půdě a v neděli 13.9. proti Eagles v Praze. Pokud ženy vyhrají, může být umístění ještě lepší. "Hlavní úkol, udržet se v extralize, se ale podařilo splnit už teď," měla radost Jana Klempířová.

Kadetky odjely do Jablonce nad Nisou odehrát další zápasy Superligy kadetek a vedly si skvěle. Dokázaly desetkrát v řadě zvítězit a pouze jednou o bod podlehy Arrows Ostrava. Jsou před nimi ještě dva hrací víkendy základní části, ale již teď je jeisté, že postupují do finále. Hlavní trenér Michal Binek chválil i některé herní situace. V jedné rozehře se podařil dokonce „tripl“ trojaut, kdy hráčka Žáková na druhé metě tečovala běžkyni z první mety (první aut), přihrála na první metu Viole Havlové (druhý aut) a Viole se podařil rychlý příhoz kečrovi Veronice Němečkové na domácí metě, kde se podařil třetí tečovaný aut. Taková hra se jen tak nevidí, natož v kadetkách.

CoEd týmu slowpitche se podařil historický výsledek na turnaji v Trnavě, kde podlehli jen týmu Beta Buky ve finále.

Trutnovský softbal má tak za sebou velmi podařený víkend. Ten příští (5. - 6. 9.) bude v režii žákyň, které čeká domácí turnaj. Zápasy se však budou hrát na hřišti v Mladých Bukách. Žákyně si vedou také velmi dobře a doufají, že se jim podaří probojovat na MČR, které se uskuteční na hřišti v Horním Starém Městě, a to 16. - 18. října.

Dalším úspěchem trutnovského softballu je účast hráček Marie Jany Binkové a Kateřiny Šťastné na akci Softball Summer Series v Itálii. Obě dívky jsou v širším výběru juniorské reprezentace, a protože vzhledem k pandemii covid-19 bylo pro letošní rok zrušeno mistrovství světa v Peru, nominované hráčky se účastnily této akce na Apeninském poloostrově, kde sehrály sérii utkání s místními extraligovými kluby a výběry italské reprezentace. V širším výběru reprezentace U18 je také Sára Kárníková a Dorota Vokatá. Světový šampionát v Peru se očekává příští rok, takže dívky se budou přes zimu připravovat ve Středisku talentované mládeže v Trutnově a v Praze.

(bog, jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu