Středa

5. října 2022

Nyní

10°

Zítra

12°

Svátek má

Taneční klub Bene Dance Art Team má mistry republiky

3. 9. 2020

Taneční klub Bene Dance Art Team má mistry republiky 9 snímků
Přes všechna úskalí koronavirové situace v naší současné společnosti se organizátorům tanečního mistrovství České republiky, pod záštitou světové taneční organizace World Artistic Dance Federation, podařilo tuto soutěž uskutečnit. Šampionát se konal poslední srpnový víkend v Jablonci nad Nisou.

Taneční maraton probíhal od osmi ráno do pozdních nočních hodin po oba dny.

Všichni soutěžící se po nucené pauze vrhali do zápolení ještě s větší chutí a nasazením, protože není jisté, jestli se další plánované soutěže vůbec uskuteční.

Trutnovský taneční klub, který se velmi rychle rozrůstá, měl zastoupení tentokrát téměř ve všech věkových kategoriích.

„Služebně“ nejstarší účastnice seriálu soutěží WADF - duet Adéla Fajfrová a Karolína Tučková - měly i nyní nelehkou úlohu. Po zisku vicemistrovských titulů ze světových a evropských soutěží děvčata startovala v roli favoritek. Dokázala však, že jejich hvězda na obloze ze souhvězdí BDAT, září oslnivým světlem. A to doslova. Hlavně svými nepřehlédnutými výkony, díky precizní přípravě od hlavního trenéra Waltera Elscheka, tak i novým krásným tanečním kostýmům.

Adéle a Karolíně se dařilo v sólových tancích i v jejich královské disciplíně - duetech. Maximální nasazení přineslo zasloužené ovoce: z devíti startů v duetech 8 zlatých a jedná stříbrná medaile. Celková bilance hovoří za vše: Adéla 18 disciplín - 18 medailí z toho 14 zlatých, Karolína 23 disciplín - 22 medailí z toho 16 zlatých. Soutěží se v jednotlivých tancích.

Dalšími vycházejícími hvězdami jsou sourozenci Michael a Natálie Kramešovi. Jedenáctiletý Míša, velký talent si z každého tance přivezl medaili, a to témeř vždy zlatou. Svými pohybovými kreacemi zaujal nejen porotu, ale i publikum. Ohromná energie, která z tohoto malého „rošťáka“ vyzařuje, se nedala přehlédnout. Jeho starší sestra Natálie ukázala, že má s ním společné geny a do pokladnice rodinných i klubových úspěchů přispěla značným počtem medailí. Dařilo se jí jak v sólech, tak i v nově sestaveném sourozeneckém smíšeném duetu, který začal budit ihned po jejich premiérovém startu značný respekt a získával pro Trutnov další medaile.

Na svůj krásný výkon nezapomene ani Martin Balán, který tančí v páru s Karolínou Tučkovou latinsko-americké tance. Společně vybojovali čtyřikrát zlato a jednou stříbro.

BDAT se začíná rozrůstat i o nejmenší hvězdičky. Malé sólistky i dívčí duetka ve složení Šárka Krejdlová s Ivannou Jakym a Nika Anton s Vitalií Kalyn vybojovaly pro trutnovský taneční klub další cenné kovy. A jdou tak s úctou ve šlépějích svých starších vzorů. Jejich první start na velké soutěži dopadl úzasně. Mezi streetaři na čtvrtém místě skončili Eliška Janďourková a Vendula Skořepová.

„Opět velký dík patří rodičům, trenérům, finančním partnerům i početným fanouškům. Jsem velmi spokojený s výsledky našich tanečníků a těším se s nimi z jejich úspěchu. Za dva měsíce nás čeká mistrovství světa a cíl je jasný - pokusit se získat světový titul. Bylo by to krásné,“ pronesl hlavní trenér Bene Dance Art Teamu Walter Elschek.

Taneční klub BDAT také právě zahájil nábory do svých řad (dětí, juniorů, mládeže), které probíhají každou středu od 15 do 18 hodin v tanečním sále BDAT v ZŠ R. Frimla v Trutnově. Na stejném místě se uskuteční 26. září zajímavý workshop Ladies Latino, který povede vítěz StarDance Dominik Vodička. Více na webu bdat.cz.

(bog, ltu, wel)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv BDAT Trutnov