Úterý

28. června 2022

Nyní

22°

Zítra

24°

Svátek má

Trutnovský softbal začal sezonu vítěznými turnaji juniorek i žákyň

5. 6. 2021

page.Name
Po dlouhé pauze způsobené vládními opatřeními o minulém víkendu začaly softballové soutěže. Juniorky SK Horní Staré Město, startující ve druhé lize začaly svůj první domácí turnaj výtečně. Podařilo se vyhrát všechny zápasy, i když to ze začátku vypadalo všelijak.

Turnaj hostil čtyři týmy - domácí SK Horní Staré Město, Kotlářku Praha, SaBaT Praha a Storms Praha. V této kategorii mohou startovat hráčky do 20 let. Trutnov se podařilo poskládat celkem slušný tým z dívek, které nastupují zároveň v extralize žen a mladších kadetek. Ty mají možnost se v této soutěži pořádně otrkat.

První zápasy se zpočátku pro domácí tým nevyvíjely úplně dobře. Byla to taková přetahovaná o výsledek. Nakonec ale sobotní duely dopadly dobře a trutnovské hráčky zdolaly SaBaT Praha 8:5 v tiebreaku a Storms Praha 13:6. V prvním zápase proti SaBaT se blýskla domácí Anežka Krajčová prvním letošním homerunem.

Úvodní nedělní zápas proti pražské Kotlářce vypadal zpočátku velmi špatně. Domácí museli po první směně dotáhnout minimálně sedm bodů, ale opět v závěru zápasu dokázaly dívky zatlačit a vyhrát 12:11. Třemi výhrami se tak dostaly do finále, kde jejich soupeřkami byly opět hráčky Kotlářky. V bitvě o první místo už nenechaly nic náhodě a jednoznačně porazili soupeřky 10:0.

Také žákyně rozjely konečně svou soutěž. Na první turnaj vycestovaly do Brna, na nové hřiště družstva Brno – Sever v Novém Lískovci a dařilo se jim také. Do bojů se zapojily i úplně nejmladší hráčky a příslib do další let byl vidět. První zápas po dlouhé cestě autobusem do jihomoravské metropole skončil výhrou nad týmem Cats Brno 8:7, druhý zápas s Falcons Hradec Králové 11:4. A protože se hrálo na dvě skupiny, další zápasy čekaly na Trutnov opět s Cats Brno a oba byly vítězné se shodným výsledkem 9:3.

Extraligové ženy čeká velmi náročný start tento víkend proti týmům Tempo Praha a Žraloci Ledenice. Na první domácí zápasy se mohou diváci přijít podívat v sobotu 19. června od 14 a 16 hodin proti Snails Kunovice a v neděli 20. června od 11 a 13 hodin proti Arrows Ostrava, což je nováček soutěže.

(bog, tz-jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv SK HSM