Pátek

20. května 2022

Nyní

23°

Zítra

17°

Svátek má

V úterý odstartuje třetí ročník šipkařské série TrutToulka

19. 6. 2021

page.Name
V Trutnově se v úterý 22. června rozběhne třetí ročník série pravidelných šipkařských turnajů - TruToulka. Název seriálu napovídá, že se nebude jednat o soutěž odehrávající se na jednom hracím místě. Těch bude celkem pět, konkrétně Družba, Sportbar Mládežnická, U Kousala, U Truta a Hostinec Voletiny. Právě na těchto provozovnách se budou jednotlivé turnaje pravidelně střídat.

Ve srovnání se standardy jiných místních seriálů TruToulka výrazně vybočuje. A to především v tom, že každý druhý turnaj je uzavřen hráčům nejvyšší výkonnostní kategorie (A). Konkrétně turnaje kategorie C+ jsou určeny jen hráčům z 2. a nižších ligových soutěží, turnaje kategorie B+ z 1. a nižších lig a pouze turnaje s označením Open mohou navštívit všichni hráči bez rozdílu ligové příslušnosti. Všechny vyjmenované turnajové kategorie pak mohou navštěvovat neregistrovaní (chcete-li amatéři) a také dámy bez jakéhokoliv omezení.

Tato pravidla, respektive omezení, nabízí hráčům zajímavý motivační faktor. V polovině turnajů totiž budou soupeřit se sobě rovnými tzn. proti hráčům stejné výkonnosti. V té druhé, kdy jsou na programu všem přístupné Openy, naopak mohou posbírat cenné zkušenosti po boku těch nejlepších a přitom si na své konto v žebříčku připsat tučnou porci bodů. Openy jsou totiž hodnoceny trojnásobným počtem základních bodů.

Také v celoročních žebříčcích TruToulky budou hráči rozděleni dle kategorizace (A, B, C+) a vlastní pořadí bude mít i něžné pohlaví. V každém z nich si věcnou cenu vyslouží medailisté a vítězové obdrží originální pamětní ceny. O odměny - v podobě konzumačních lístků a finančních prémií - se bude hrát i v jednotlivých turnajích.

(bog, von)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš