Čtvrtek

18. srpna 2022

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Mladí sportovci na kempu spali pod širákem i pracovali na farmě

26. 7. 2021

Mladí sportovci na kempu spali pod širákem i pracovali na farmě 44 snímků
Devět let v řadě. Nespočet zážitků, nových kamarádů, bolavých nohou, ale hlavně radost ke sportu, kterou se Kasper Trutnovské kempy snaží dětem předávat. Účastníci letošního prvního turnusu to už mají za sebou a pod Krkonošemi si opět užili týden, na který budou dlouho vzpomínat. A že to určitě dělají, budiž důkazem stoprocentní účast několika mladých slečen na všech ročnících této originální letní sportovní školy.

Letos si pobyt v Trutnově a okolí navíc všichni prodloužili o jeden den. Začínalo se v neděli a v neděli se končilo, kdy zároveň odpoledne najeli na Penzion Atrium účastníci druhého turnusu, který probíhá tento týden.

Minulý týden pobíhalo, skákalo, plavalo, jezdilo na kole a kolečkových lyžích i bruslích, hrálo volejbal, běhalo orienťák a věnovalo se spoustě dalším činnostem osmačtyřicet mládežníků, z nichž ti nejstarší se narodili v roce 2004.

„Program jsme se opět snažili vymyslet tak, abychom ho zpestřili v kontrastu s tím, co dělají nedělají během roku. Tradiční tréninky jsme kombinovali se soutěžemi a hrami. Mezi netradiční aktivity by šlo zařadit orienťák či triatlon,“ poukázal na rozmanitě poskládaný „tréninkový“ týden hlavní pořadatel a trenér kempu Jakub Opočenský.

Velkou novinkou se stalo spaní pod širákem mimo penzion na statku v Křinicích, kde žije bývalý trutnovský reprezentant v běhu na lyžích Ondřej Horyna. „Vymysleli jsme jim týmové soutěže a úkoly, které jsou typické i trošku netypické pro život na farmě. Večer jsme opékali buřty a dopoledne jsem chtěl, aby si zkusili pracovat na statku, takže tam vytrhávali hřebíky, brousili stěny, trhali rybíz. Jen hnůj nekydali, bylo ho málo,“ vyprávěl Jakub.

Jeden den kempu také trenéři zaměřili na vytrvalost a připravili pro své svěřence extrémně dlouhý den. Ve zkratce řečeno na Černou horu a zpět, z Janských Lázní přes Peklo do Starých Buků a potom spojovačkou na Nový Rokytník.

KASPER TRUTNOVSKÝ KEMP 2021 / 1. Turnus from Creative mates. on Vimeo.

„Letošní kemp bych zhodnotil asi jako nejpovedenější kemp ze všech. Nic bych neměnil. Opravdu se nám to povedlo,“ hlásil spokojený organizátor. Zajímavostí kempu bylo i to, že jedním z instruktorů byla odchovankyně trutnovského basketbalu Michaela Gaislerová, která teď studovala a hrála basketbal za oceánem na North Dakota State University. V příští sezoně bude působit ve Francii. „Měla skvělé nasazení a byla velkým přínosem,“ chválil ji Jakub.

Další raritou letošních kempů je mladá trutnovská sportovkyně Lucka Horká, která si dala nejdřív první turnus, kde byla nejmladší, a teď pokračuje na druhém, kde je naopak nejstarší.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto a video: @creativemates