Středa

29. června 2022

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Nahuštěný program softbalového jara Trutnovačky zvládly

2. 7. 2021

page.Name
„Jarní“ část sezony softbalistek SK Horní Staré Město je odehrána. Dívky nastupovaly k zápasům v extralize žen, druhé lize juniorek, lize kadetek a lize žákyň.

Když začneme nejmladší kategorií, bojovaly žákyně na dvou turnajích, a to v Brně a v Hradci Králové. Po těchto dvou turnajích jsou ve své divizi děleném druhém místě s SK Sever Brno. Tabulku divize C vedou Snails Kunovice.

Kadetky jsou na tom o trochu lépe, tabulku své divize vedou, a to o čtyři body před druhými Joudrs Praha. Trutnovačky zatím odehrály také dva turnaje - v Pardubicích a na pražských Storms.

Juniorky mají za sebou již tři turnaje. První kolo v Trutnově, na pražské Kotlářce a opět v Praze na Storms (pořádat měl Radotín, ale po prudkých deštích nebylo hřiště způsobilé a díky ochotě Storms se podařilo turnaj odehrát). Dívky SK HSM vedou soutěž před druhým SaBaTem Praha.

Vzhledem k tomu, že se začalo se všemi soutěžemi až v červnu, je vše dost nahuštěné, navíc většina hráček hraje dvě kategorie. Nejstarší ročník žákyň startuje v kadetkách, nejstarší kadetky v juniorkách a juniorky zase v ženách. Klobouk dolů, že se podařilo vše odehrát.

MČR ve smíšeném slowpitchi

Ve dnech 5. a 6. července pořádá ČSA ve spolupráci se Sparks Mladé Buky MČR ve smíšeném slowpitchi. Přijďte zafandit do Mladých Buků a „Horňáku“.

Rozpis zápasů bude uveřejněn před turnajem ZDE.

Ženy začaly nejvyšší soutěž výjezdem na pražské Tempo a do Ledenic. Bohužel los nebyl pro Trutnov nejšťastnější, protože hned na začátek dlouhý výjezd a navíc těžcí soupeři. První víkend se nepodařilo vyhrát ani jeden zápas. Druhý hrací víkend zavítali do Trutnova Snails Kunovice a nováček v soutěži Arrows Ostrava. V sobotu se podařilo ženám zdolat Kunovice 6:5 (ve druhém prodloužení) a 8:5. Bohužel neděle s Arrows nebyla tak šťastná. Arrows na nadhozu a kečru s japonskými hráčkami porazily Trutnov 7:0 a 2:1. Domácím hráčkám se nedařilo v útoku a po přidání pár chyb v obraně byly dvě prohry tady. Prozatím, po dvou víkendech, jsou ženy na sedmém místě.

Nyní mají ženy z „Horňáku“ pauzu, protože reprezentace bojuje o co nejlepší umístění na ME v Itálii. Ale v neděli 25. července můžete ženy vidět na domácí půdě pro pražským Storms.

(bog, tz-jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu