Úterý

6. června 2023

Nyní

16°

Zítra

22°

Svátek má

Tanečnice BDAT mistryněmi republiky i Evropy během jednoho týdne

1. 11. 2021

Tanečnice BDAT mistryně republiky i Evropy během jednoho týdne 20 snímků
Loňský lockdown v naší zemi umlčel, kromě jiného, i taneční sport. Několika nadšencům se podařilo zorganizovat alespoň on-line soutěže (mezi zakladateli byl i trutnovský hlavní trenér Walter Elschek), díky nim u nás taneční sport úplně neusnul. Ale skutečný parket soupeře i diváky nemohou nahradit. Lze tak jen doufat, že ke stejnému útlumu už nedojde, protože v okolních zemích se trénovalo a za těchto podmínek je velmi těžké udržet krok s evropskou i světovou špičkou. Trutnovským tanečnicím se to díky jejich ohromné píli a vůli zvítězit podařilo a vybojovaly tituly mistryň ČR i Evropy.

Známé duo, tančící latinsko-americké a karibské tance, ve složení Adéla Fajfrová a Karolína Tučková, navázalo na své úspěchy z mistrovství Evropy v Moskvě z předchozích tří let a svá předsevzetí splnila děvčata do puntíku. Z úřadujících vicemistryň se staly mistryně Evropy, a to hned čtyřnásobné.

Ve dnech 8. a 10. října se v polské Varšavě uskutečnil evropský šampionát světové taneční organizace WADF. Účast byla ohromná, stovky tanečníků z různých koutů Evropy, se snažily předvést ty nejlepší výkony. Adéla s Karolínou startovaly ve všech latinsko-amerických a karibských tancích. Bilance 8 disciplín, 8 medailí, z toho čtyřikrát zlato, dvakrát stříbro a dvakrát bronz, hovoří za vše. Předvedly jeden z nejvyrovnanějších výkonů celého šampionátu a pod tíhou medailí se značně prohýbaly. Jako třešničky na dortu přidala děvčata v sólových tancích každá po čtyřech medailích.

Skvělé úspěchy ve své reprezentační premiéře zaznamenala děvčata z jednoho nejmladších duetů BDAT. V kategorii děti Vitalina Kalin a Nika Anton, za podpory svých starších vzorů Adély a Karolíny, získaly bronzové medaile a v sólech se probojovaly až do finále. Krásný úspěch teprve v devíti letech. Velmi dobrá příprava trenéra Elscheka výrazně pomohla oběma duetům.     

Šest dní po návratu z Varšavy, tedy 16. a 17. října, se v pražské Lucerně konalo otevřené mistrovství České republiky SUT (Svaz Učitelů Tance) Prague Dance Festival For All 2021. Soutěžilo se v latinsko-amerických a karibských sólech, duetech a družstvech. I zde se dařilo trutnovskému klubu neskutečných způsobem. Dívky Nika a Vita získaly v duetech 1. místo a Nika přidala ještě zlato v sólech.

Ve starších kategoriích bylo želízek v ohni více. V duetech i sólech výborně tančili sourozenci Michael a Natálie Kramešovi. Michael si ze sól přivezl jedno zlato, jedno stříbro a dva bronzy, Natálie byla třikrát stříbrná a jednou bronzová, taktéž ze sól. Soutěže se zúčastnily i nejmladší tanečnice klubu Amálka Peřinová a Valinka Možíšová a všechny překvapily. V nejmladší kategorii si vytancovaly druhé místo.

Poprvé v historii SUT ČR se konala soutěž družstev. Trutnov zastupovalo družstvo ve složení Fajfrová, Tučková, Kramešová a získalo dva mistrovské tituly za latinsko-americká i karibská sóla.

Korunovací triumfu Bene Dance Art Teamu byla sóla a dua Adély Fajfrové a Karolíny Tučkové. Tyto skromné slečny se staly absolutními mistryněmi republiky svých věkových kategoriích a jednoznačně potvrdily kvality trutnovského týmu.

„Velmi děkujeme našim skvělým partnerům za podporu v naší činnosti a tanečníkům za skvělou reprezentaci Bene Dance Art Teamu a města Trutnova na těchto velkých soutěžích. Díky také patří obětavým rodičům a celému trenérskému týmu. Doufejme, že tyto závody nebyly na dlouhou dobu poslední a chystané mistrovství světa WADF se v prosinci uskuteční,“ uvedl hlavní trenér BDAT Walter Elschek.

Tento týden ve středu můžete kompletní sestavu dětí, juniorů, mládeže a dospělých Bene Dance Art Teamu vidět na Trutnovské Taneční Akademii, která se koná v Národním domě.

(bog, tz-ltu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv BDAT Trutnov