Sobota

2. července 2022

Nyní

14°

Zítra

16°

Svátek má

Republikové stříbro pro starší žákyně trutnovského Spartaku

24. 10. 2021

Republikové stříbro pro starší žákyně trutnovského Spartaku 6 snímků
Letošní republiková soutěž družstev ČASPV ve sportovní gymnastice se uskutečnila v Praze o minulém víkendu. Závodilo se v gymnastických halách Odysea a Harmony SK Hradčany.

Po covidové pauze si do metropole Čech přijelo zazávodit přes dvě stovky gymnastek a gymnastů. Nechyběl ani trutnovský oddíl sportovní gymnastiky a teamgymu Spartak Trutnov, který do závodu vyslal dvacet jedna svěřenců.

V závodu družstev nejlépe obstála děvčata v kategorii starších žákyň. Za společný součet bodů na kladině, hrazdě, akrobacii a přeskoku získala stříbrné medaile. Z individuálních výkonů je třeba pochválit za šesté místo Natálii Krejčí, stejně jako její oddílovou kolegyni Pavlínu Hellingerovou za místo sedmé.

Mezi chlapci byli úspěšní čtvrtý František Matějka a šestý Radim Plecháč. Od diváků sklidili zasloužený potlesk za předvedené výkony na hrazdě, akrobacii, přeskoku a kruzích a jejich trenérky na ně můžou být náležitě hrdé.

V kategorii mladších děvčat dosáhla nejlepšího umístění na sedmé příčce Laura Svítková a společně se svým družstvem vybojovala rovněž sedmou pozici. Ostatním trutnovským družstvům napříč kategoriemi patří deváté, desáté a jedenácté místo v republice. Vzhledem k počtu odtrénovaných hodin v tělocvičně hodnotí přesto trenérky Spartaku výkony svých svěřenkyň pozitivně a těší se na další výkonnostní růst.

(bog, tz-lor)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu Spartak Trutnov