14°

12°

Judisté Šopinec a Gottwald se na evropský šampionát neprobojovali

8. 8. 2021

Nominace na evropský šampionát kadetů v lotyšské Rize se trutnovským judistům Radkovi Gottwaldovi a Davidovi Šopincovi nepovedla. Poslední nadějí byl závěrečný turnaj Evropského poháru v Bukurešti, kde však na pokyn reprezentačního kouče startoval pouze Šopinec.

David vstoupil do turnaje dobře. V prvním kole ho čekal Moldavec Andrei Tudorica. Zápas byl velmi vyrovnaný a trutnovského judistu stál mnoho sil. O vítězi se nerozhodlo v základním čase a do golden skóre se vstupovalo za stavu 1:1. Na wazari a technikou Ouchi Gari pak David ukončil zápas ve svůj prospěch.

Ve druhém kole se potkal s Maďarem Agostonem Kollarem, který bodovanou technikou Sode Tsurikomi Goshi a následným znehybněním Davida porazil a poslal do oprav. Ty zahájil odchovanec Lokomotivy vítězně. Zápas s Francouzem Clementem Boiletem trval téměř celé čtyři minuty. Pomocí techniky Ouchi Gari se David dostal do vedení na wazari a v závěru základního časového limitu nasadil techniku Kouchi Makikomi, kterou zápas ukončil na ippon 10:0.

Ve čtvrtém souboji mu cestu zkřížil Maďar Sebestyen Kollar. Zápas dospěl do prodloužení a v němž bohužel David soupeři „upadl“ na wazari a turnaj pro něm skončil umístěním na velmi dobré sedmé příčce. Bohužel, aby se probojoval na mistrovství Evropy, bylo potřeba získat alespoň pátou pozici.

Druhý trutnovský judista Jan Lisý, jenž byl v posledních dnech v akci, se představil na turnaji vyšší věkové kategorie Evropského poháru v Praze. V prvním kole mezi juniory však doslova narazil na zkušeného a staršího soupeře z Tureccka, který ukončil zápas po několika sekundách technikou Tani Otoshi a do oprav Honzu v dalším souboji nevytáhl.