Pondělí

27. června 2022

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Online taneční soutěž sklidila pochvalu i v zahraničí

28. 2. 2021

page.Name
„Už jsme museli něco udělat, štvalo mě to, že se nic neděje,“ nechal se slyšet vedoucí tanečního klubu Bene Dance Art teamu Walter Elschek. Trutnovský trenér spojil síly se svým kolegou Petrem Bartůňkem z Taneční školy Maestro a uspořádali mezinárodní taneční soutěž Czech Open Cup 2021 – Online v latinskoamerických a caribbean tancích a show dance. „Přihlásilo se přes 100 tanečníků a nakonec jsme z toho měli celodenní maraton od rána do večera,“ zářil spokojeností.

Čeští trenéři pro organizaci našli spojence v Rumunsku, ale postupně se začali přihlašovat další děti a junioři ze Slovenska, Polska, Maďarska i Řecka. „Museli jsme to už nějakým způsobem nastartovat a podpořit, protože strašně moc dětiček se začalo doma válet na gauči. I když tohle je problém, který v dnešní době trápí všechny sporty,“ konstatuje Elschek.

Soutěž probíhala úplně stejně, jako kdyby se konala někde v sále. Jen s tím rozdílem, že všichni byli vtaženi do online prostoru přes aplikaci Zoom. Porotci z jednotlivých zemí seděli doma u svých počítačů a přes obrazovku hodnotili výkony tanečníků, kteří předtím za asistence rodičů vyklidili obýváky a vytvořili si taneční parkety. „Někde opravdu vystěhovali celé místnosti,“ ocenil s úsměvem Walter Elschek.

V kategoriích startovalo i přes 20 dětí, takže pořadatelé je rozdělili do čtyř skupin a tyto skupiny se pak střídaly jako na klasických soutěžích. Porotci viděli najednou na obrazovkách šest tanečníků a přes tři kola vybírali postupující do finále.

„Hodnotící systém měli v telefonu a díky sčítacímu programu, který jsme také umístili do online prostoru, křížkovali postupující a ve finále přiřazovali čísla podle umístění,“ přiblížil Elschek. Vedoucí oddílu BDAT si velmi pochvaloval rychlost, jakou vše probíhalo. „Holky dotancovaly finále a my jsme jim řekli, ať nikam neodcházejí, a hned jsme jim hlásili výsledky. Takhle rychlé to bylo,“ dodal.

Výsledky soutěže najdete ZDE.

„Vzhledem k tomu, jak je špatná doba a jak jsme všichni naštvaní, tak jsem velmi šťastný, jak se to povedlo. Byla to výzva a jsem rád, že jsme to zvládli. Lidé to ocenili neskutečným způsobem a psali nám, ať se nevzdáváme a uděláme další soutěže,“ poznamenal Walter Elschek. Soutěž podle něj byla strašně motivující pro děti, kteří viděli své kamarády po republice a viděli, že i oni tančí doma.

Tento víkend probíhá soutěž Prage Dance Festival Online, na které se představí také zástupci trutnovského Bene Dance Art Teamu.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Bene Dance Art Teamu