Úterý

5. července 2022

Nyní

17°

Zítra

15°

Svátek má

Gymnastické soustředění Spartaku s olympijským zpestřením

7. 9. 2021

Gymnastické soustředění Spartaku s olympijským zpestřením 8 snímků
Trenéři oddílu sportovní gymnastiky a TeamGymu Spartak Trutnov připravili svým svěřenkyním sportovní tábor na základní škole Mládežnická.

V týdnu od čtrnáctého do dvacátého prvního srpna děvčata po „covidové odmlce“ zlepšovala svoji kondici běháním, jízdou na koloběžkách, kolech či in-line bruslích. V tělocvičnách je čekala hrazda, kladiny, přeskok, akrobacie i nafukovací pás airtrack, vyzkoušet si mohla jumping na malých trampolínkách či stolní tenis.

Na soustředění se kromě natrénovaných hodin našel čas i na zábavu. Celý týden byl věnován tématu olympijských her, takže děti byly svědkem zapálení olympijského ohně, vytvořily si svoje olympijské vlajky nebo při večerním programu hádaly, za které olympijské medailisty se jejich trenéři převlékli. Jiné večery se tancovalo, promítal se film, opékaly buřty a nechyběl ani výlet do bazénu či karneval.

Cílem závěrečného galavečera bylo překvapit nápadem a pobavit, což se zúčastněným při předvádění, jak jinak než olympijských disciplín, podařilo na výbornou. I trenérky secvičily sportovní vystoupení a jako akvabely se dočkaly zaslouženého potlesku.

Sobotní předváděčka jednotlivých družstev a překážková dráha na čas s oceněním gymnastek ukončily letošní soustředění a nezbývá než poděkovat celému realizačnímu týmu, gymnastkám, rodičům, ZŠ Mládežnická i jedné místní autodopravě za přepravu nářadí.

Více fotografií najdete ZDE.

(bog, tz-lor)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu