Úterý

16. srpna 2022

Nyní

26°

Zítra

28°

Svátek má

Senzace! Šárka Musilová vystřílela na paralympiádě druhé stříbro!

1. 9. 2021

page.Name
Lukostřelkyně Šárka Musilová se vrátí z paralympijských her v Tokiu se dvěma stříbrnými medailemi! Po úspěšné týmové soutěži s Davidem Drahonínským dnes třicetiletá Trutnovačka šokovala ziskem druhého stříbrného kovu v individuálním závodě žen a na střelnici Yumenoshima zaznamenala svůj největší úspěch v kariéře.

A to přitom její účinkování v soutěži jednotlivců mohlo mít rychlý konec.

V úvodním kole vyřazovacích soubojů totiž českou reprezentantku čekala mistryně světa Elena Krutova. Jenže trutnovská lukostřelkyně kladla odpor a bylo z toho pořádné drama. Napínavý duel skončil nerozhodně 128:128 a musel rozhodnout rozstřel. Ruska první ranou trefila osmičku, zatímco Šárka dala devítku a radovala se z nečekaného postupu.

Ve čtvrtfinále Šárka, která je na vozíku od devatenácti let, kdy nešťastně upadla na schodech, vyzvala Číňanku Jing Liu. Ta měla v úvodním kole volný los a možná právě to nahrálo do karet naší reprezentantce, která už byla rozstřílená. Vítězstvím 128:124 Šárka proklouzla mezi nejlepší čtyři střelkyně paralympijského turnaje.

Ale ani tam její tokijská pohádka nekončila.

V zápase o finále narazila na Angličanku Victorii Rumary. Česká lukostřelkyně zastřílela podobně jako v předešlých zápasech, i když ve druhém endu jí šíp jednou uletěl do čtyřky. Britské soupeřce však semifinále tolik nevyšlo, Šárka vyhrála 127:107 a tím si zajistila minimálně stříbrnou medaili. Z druhé strany pavouka se do souboje o zlato prostřílela Číňanka Minyi Chen, která přešla přes Japonku Ozakazi a Američanku Coryell.

Ve finále Šárka Musilová předvedla svůj nejlepší letošní výkon – 131, jenomže na Číňanku to nestačilo. Třicetiletá Asiatka potvrdila roli favoritky a blýskla skvělým nástřelem 142. Paralympijské lukostřelecké zlato v kategorii žen W1 tak putovalo do Číny, stříbro poletí do Česka a bronz získala Angličanka Victorie Rumary.

„Upřímně, vůbec nevím, co se to stalo. Už jsem poprosila trenéra, jestli by mi nedal pár facek, jestli nespím. On říkal, že mi je dá s radostí. Je to skvělý,“ usmívala se Šárka v rozhovoru, který jsme pořídili pár hodin po závodě, kdy v Tokiu dorazila na svůj pokoj. V čase 5:10 nám ukázala i obě svoje medaile, které do Trutnova přiveze o víkendu.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Facebook World Archery