Sobota

15. června 2024

Nyní

11°

Zítra

14°

Svátek má

Tenisová sezona přinesla postup dorostenců do elitní soutěže

21. 9. 2021

page.Name
Ačkoli stávající tenisový ročník končí až poslední zářijový víkend, oddíl trutnovské Lokomotivy si dal dohromady jeho krátkou rekapitulaci již nyní.

V období od 29. května do 20. června proběhly každoroční soutěže smíšených družstev v tenisu. Formát byl stejný, jako tomu bylo v uplynulém roce. Hrálo se vyřazovacím způsobem, jednotlivá družstva odehrála v průměru tři soutěžní utkání, přičemž vítězové i poražení na sebe narazili v kole dalším.

TJ Lokomotiva Trutnov měla zastoupení ve všech hlavních věkových kategoriích počínaje družstvem dospělých a konče družstvem mladšího žactva.

Áčko dospělých hrálo Královéhradecký krajský přebor a nejčastěji nastupovalo v sestavě T. Křepinský, H. Sajdak, M. Hrudík, T. Fajfr, M. Fiala, S. Křepinská, T. Orlowská, a A. Martincová. Pouze jedno vítězství ve třech utkáních bohužel vedlo k sestupu do krajské soutěže. Všichni věří, že se v příštím roce podaří postoupit zpět.

Naproti tomu v klubu udělalo velkou radost dorostenecké áčko, které ve složení T. Křepinský, M. Fiala, A. Sedláček, M. Soumar, P. Javůrek, S. Křepinská, A. Martincová a N. Nývltová postoupilo do elitní soutěže O putovní pohár prezidenta ČTS a má velkou šanci bojovat o dobré umístění i v nadcházejícím ročníku.

A-tým staršího žactva zvítězil v jednom ze tří utkání v nejvyšší oblastní soutěži O putovní pohár prezidenta ČTS a tím si zajistil setrvání v soutěži pro příští sezonu. Týmovými oporami byli M. Podrábský, D. Majera, N. Prášek, L. Prášek, T. Klacek, S. Vlčková a A. Polášková.

Ten samý kousek se podařil také „áčkařům“ mladšího žactva. Tenisté Š. Soumar, J. Havelka, M. Johan, A. Vlček, V. Okrouhlický, T. Martinec, A. Jindrová a A. Vítová potvrdili výbornými výkony účast v nejvyšší soutěži pro příští hrací období.

Kromě soutěží smíšených družstev reprezentují hráči a hráčky trutnovský oddíl na individuálních turnajích pořádaných ČTS. „Za všechny bych rád zmínil úspěchy dorostenců T. Křepinského, M. Fialy, A. Sedláčka, M. Soumara, P. Javůrka, dorostenek S. Křepinské, A. Martincové. V kategorii žactva na sebe upozornili účastníci republikového šampionátu M. Podrábský a D. Majera. Výbornou formu po celou sezonu prokazovali sourozenci N. a L. Práškovi, T. Klacek, J. Havelka, M. Johan a A. Vlček. Pozadu nezůstala ani děvčata S. Vlčková, A. Polášková a A. Vítová,“ vyjmenoval úspěšnou mládež trutnovský kouč Libor Davídek.

Úspěchem se dá říct, že skončil i příměstský tenisový tábor, který byl z důvodu velkého zájmu rozdělen na dvě části - závodní a přípravku. Soustředění závodních tenistů se konalo v červenci v areálu společnosti Mebys. Zkušený trenérský tým ve složení L. Davídek, P. Efler, P. Javůrek, S. Křepinská, T. Křepinský, O. Martinec a kondiční trenér J. Polášek se postaral již o tradičně hladký průběh a spokojenost všech účastníků propojením takticko- technické přípravy s kondičním tréninkem.

Soustředění přípravky, kterého se zúčastnily převážně děti z oddílové tenisové školičky, proběhlo v srpnu. Trenérský tým ve složení O. Martinec, P. Efler, A. Martincová, N. Nývltová a R. Valentová seznámil děti zábavnou formou se základy tenisové techniky a probudil v nich tak chuť rozvíjet dále své dovednosti. „Letošní sezonu hodnotíme kladně a již dnes netrpělivě vyhlížíme tu příští,“ uzavřel Libor Davídek.

(bog, tz-lda)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu