Úterý

5. července 2022

Nyní

17°

Zítra

15°

Svátek má

Trutnovák Nikos Karajanis je mistrem republiky v duatlonu

21. 9. 2021

page.Name
Duatlon je atletická disciplína, která začíná běžeckou části, pokračuje cyklistickou částí a ukončena je opět běžeckou částí. V sobotu se v Žamberku konalo mistrovství republiky v tomto sportovním odvětví, jehož nedílnou a neméně důležitou součástí je také práce v depu.

Trutnovský rodák Nikos Karajanis startoval v kategorii chlapci 10 až 11 let. Organizátoři připravili pro tuto věkovou skupinu 350 metrů běhu, 3 kilometry jízdy na kole a 450 metrů běhu. O titul šampiona přijely bojovat dvě desítky sportovců.

Již od úvodních metrů závodu diktoval Nikos tempo. Do prvního depa přivedl celé startovní pole s minimálním náskokem. Díky rychlé a bezchybné práci v prvním depu získal na své nejbližší soupeře cenné vteřiny k dobru. Své vedení následně navýšil v cyklistické části.

I při druhém návratu do depa odvedl Niko opět precizní a tak stačilo v závěrečném běhu předvést bezchybný a soustředěný výkon. Ten mu následně zajistil zasloužený mistrovský titul. Díky tomu, že Niko je v této kategorii prvním rokem, může obhajovat zlato i v příštím roce.

Pořadatelé šampionátu 3D Fitness Race Team a SVČ Animo Žamberk ve spolupráci s Českou triatlonovou asociací zaslouží velkou pochvalu za přípravu bezchybné sportovní akce na špičkové úrovni.

 

Kdo by si chtěl duatlon vyzkoušet, má jedinečnou příležitost v neděli 3. října na trutnovské Housce. Organizátoři zde pořádají závod v silničním duatlonu od dětských po juniorské kategorie. Niko bude závodit. Přijdete si porovnat výkonnost s mistrem republiky?

(bog, pka)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Nikose Karajanise