Středa

30. listopadu 2022

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

Softbalistky nezahálejí ani v zimě, nabízejí začlenění pro ukrajinské děti

7. 3. 2022

page.Name
Jarní sezona se pomalu blíží, softbalistkám z oddílu SK Horní Staré Město začíná soutěžní část v dubnu. Ale i zimě trénují v tělocvičnách, především na ZŠ Mládežnická. Součástí zimní přípravy jsou i tradiční halové turnaje právě na Mládežce. V únoru proběhl turnaj Trutnovský drak pro hráčky do 16 let a první víkend v březnu pro žákyně do 13 let, turnaj Trutnovská Dračice. Minulý rok se turnaje kvůli opatřením vlády nepodařilo uspořádat.

Na 40. ročník „Draka“, memoriálu Lucie Ryšavé, dorazily týmy Piranhas Beroun, SaBaT Praha, Eagles Praha, Joudrs Praha a domácí „Horňák“ postavil dvě družstva. Družstvo kadetek a družstvo sestavené z mladších kadetek a žákyň.

Za velké podpory diváků, hlavně rodičů a prarodičů, byly vidět skvělé výkony jak v útoku na pálce, tak v obraně v poli. Domácí tým kadetek starších neměl konkurenci, prošel turnajem bez prohry, ale Piranhas Beroun jim statečně šlapal na paty. Ani kadetky mladší se neztratily, jelikož skončily s bramborovou medailí na krku.

Konečné pořadí:
1. SK HSM kadetky starší
2. Piranhas Beroun
3. SaBaT Praha
4. SK HSM kadetky mladší
5. Eagles Praha
6. Joudrs Praha

Trutnovská dračice, mladší turnajová sestra Trutnovského draka, proběhla minulý víkend za účasti pěti týmů: Falcons Hradec Králové, SaBaT Praha, HSM Trutnov a dvou týmů ze Storms Praha. Opět byly vidět skvělé výkony, i když v těchto týmech bylo hodně velmi mladých hráček, ve věku 6 až 8 let a začínajících hráček. I přesto bylo na co dívat.

Konečné pořadí:
1. SaBaT Praha
2. SK HSM Trutnov
3. Falcons Hradec Králové
4. Storms Praha I
5. Storms Praha II

Sezona začíná v druhé půlce dubna, kdy žákyně a kadetky budou hrát turnajovým způsobem, juniorky pak systémem double zápasů. Můžete sledovat na FB stránky, kde se dozvíte podrobnosti o naší činnosti.

„Momentálně nabízejí naši trenéři začlenění pro děti uprchlíků z Ukrajiny. Dětem, které byly zvyklé sportovat doma, by tato nabídka možná přišla vhod. Určitě je to na přechodnou dobu, než se budou moci na Ukrajinu vrátit. Jsme jako oddíl zvyklí pomáhat. Každoročně se trenéři, děti a jejich rodiče účastní například projektu Krabice od bot, kdy před vánočními svátky pomáháme znevýhodněným českým dětem. Tak jsme se rozhodli, že můžeme takto pomoci i z Ukrajiny, které v Trutnově najdou útočiště,“ uvedla předsedkyně klubu SK Horní Staré Město Jana Klempířová.

(bažina, tz-jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu