Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Rytíři obstáli v mezinárodní konfrontaci, ze Super Cupu přivezli 10. místo

13. 6. 2022

page.Name
Rytíři Trutnov vyrazili na žákovský Super Cup do Hluboké nad Vltavou, kde se utkali s baseballovou elitou. „Desítky“ v konkurenci dvaceti čtyř týmů z osmi evropských zemí urvaly čtyři výhry, tři prohry a krásné 10. místo.

„Kluci hráli pěkný baseball i přes menší chyby udělali pěkné auty. Kuba Rosulek chytil luft na sedmičce a hodil ho na první metu. Teo na třetí metě chytal těžké míče a bravurně přihazoval na první metu. Filip předvedl dva homeruny, Matúš několik krádeží, Ondra byl rychlým hráčem v zadním poli. I všichni ostatní na pálce bodovali, třeba Dominik dokonce 10 bodů,“ chválila výkony svého týmu trenérka Markéta Vydrová.

Žákovský Super Cup v Hluboké je opravdu prestižním turnajem s ukázkovým ceremoniálem, vyhlášením výsledků i přehlídkou dresů. Na 400 hráčů z Česka, Slovenska, Rakouska, Německa, Maďarska, Litvy, Velké Británie a Španělska mezi sebou odehrálo před zraky fanoušků 80 zápasů. A trutnovští Rytíři si mezi nimi rozhodně neutrhli ostudu.

Někdy nám výhra utekla o bod v dohrávce a jindy nám došly síly na pálce, silnější soupeře jsme potrápili a výhru nedostali zadarmo. Profesionalita výběrových týmů byla velmi znát, a proto se máme stále co učit,“ komentovala Markéta Vydrová vystoupení svých svěřenců, kteří k 10. místu přidali ještě 13. místo v soutěžích Masters, takže v celkovém součtu obsadili jedenáctou příčku.

Sestava Rytířů:
Dominik Paták, Filip Paták, Teodor Vydra, Matúš Taláb, Matyáš Dostál, Jan Sedláček, Adam Sedláček, Jáchym Šimůnek, Jakub Rosulek, Ondřej Romančák, Albert Iliev, Adam Blanko Kodenko; trenéři: Oldřich Vydra, Markéta Vydrová, Pavel Rosulek, Jaroslav Sikora.

Výsledky:
Rytíři Trutnov – Arrows Ostrava 8:4
Slovensko – Rytíři Trutnov 0:15
Rytíři Trutnov – Tempo Praha 5:20
Maďarsko – Rytíři Trutnov 6:13
Draci Brno – Rytíři Trutnov 12:4
Litva – Rytíři Trutnov 4:17
Hippos Brno – Rytíři Trutnov 5:4

Masters:
hod: F. Paták, Rosulek, Vydra
běh: Romančák, D. Paták, Taláb
odpal: Šimůnek, J. Sedláček, Iliev
souhra: Rosulek – F. Paták – O. Paták – Romančák – Vydra – Taláb

(bog, tz-dšp)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu