Pátek

9. prosince 2022

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

„Skleněné peklo“ aneb Úspěch trutnovských teamgymaček v Brně

13. 6. 2022

„Skleněné peklo“ aneb Úspěch trutnovských teamgymaček v Brně 7 snímků
Ve vydatném dešti a za zvuku hromů odjížděly v sobotu ve tři hodiny ráno trutnovské gymnastky do Brna. Ve sportovní hale Morenda se konal Brněnský pohár v oblíbené gymnastické disciplíně teamgym. Prosklená hala Morenda je mezi trenéry a gymnastkami známá pro své „skleníkové“ klima… A jak se ukázalo, ani tentokrát tomu nemělo být jinak.

Družstvo v kategorii Junior A začínalo svůj závod již brzy dopoledne. Během přípravy teplota v hale nezadržitelně stoupala a záhy se začali potit nejen soutěžící, ale i diváci a rozhodčí. Trutnovské gymnastky začínaly svůj závod akrobacií a až na pár pádů si vedly velmi dobře. Pokračovaly na přeskoku, kde za hlasitého nadšeného fandění mladšího družstva ukázaly divákům takové prvky, jako salta s obraty 540 stupňů, dvojná salta a také salta s odrazem z přeskokového nářadí. Svůj závod končily pohybovou skladbou. K té nastoupily oslabené o jednu zraněnou gymnastku, přesto ji ale odcvičily skvěle a zaslouženě si vyslechly velký potlesk od diváků. Za svůj výborný výkon byly odměněny (již pěkně ohřátou) bronzovou medailí, pohárem a také spokojeným úsměvem od svých trenérek Lídy Oravcové a Káji Hellingerové. Skončily třetí za družstvy Flik Flak Plzeň a TJ Sokol Příbram s celkovou známkou 34,45 bodů.

Odpoledne čekal závod mladší závodnice v kategorii Junior I. Také ony byly před zahájením svého vystoupení povzbuzeny tradičním pokřikem „Jedeme holky jedeme!“ od svých starších kolegyň v hledišti.  Děvčata dokázala výborně zúročit poctivý a náročný trénink a ve všech disciplínách předvedla téměř bezchybný výkon. I ony na trampolíně zařadily salta s obraty a na akrobacii předvedly perfektně provedené řady, které rozhodčí ocenili nejvyšší známkou. Jen s minimálním rozdílem 0,25 bodů skončilo trutnovské družstvo na druhém místě za družstvem z Chropyně a odvezlo si pohár a stříbrnou medaili. I s nimi byly trenérky Eva Rudolfová a Monika Slavková velmi spokojené.

Při čekání na konec závodu se trenérky pokusily unavit zdánlivě neunavitelné mladší závodnice návštěvou JumpParku. Účinek měla návštěva ale spíše opačný. Při vstupu do dobře klimatizované haly jakoby se vlila holkám nová energie do žil a hodinu řádily na trampolínách a dalších atrakcích jakoby ani nevstávaly ve dvě hodiny ráno. Při cestě zpět se ještě odměnily trdelníkem a byly osvěženy lehkým deštíkem. Starší gymnastky mezitím brázdily ulice moravské metropole s bronzovými medailemi na krku.

Ze stále ještě rozpálené brněnské sportovní haly se odjíždělo až v půl deváté večer a únava se zračila v očích všech zúčastněných. Přesto ještě po hodině jízdy zněl v autobuse smích a spokojené štěbetání úspěšných gymnastek a jejich trenérek. Už teď se těší na další závody, které jsou naplánované na říjen. Jsou připravené své výkony ještě zlepšit a ukázat divákům a rozhodčím to nejlepší, co dokážou.

(bog, tz-lor)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu