Čtvrtek

23. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Sníh na Mallorce odstartoval úspěšnou triatlonovou sezonu

17. 6. 2022

Sníh na Mallorce odstartoval úspěšnou triatlonovou sezonu 24 snímků
Při jarním soustředění na Mallorce neprožili triatleti Lokomotivy přesně ty báječné dny, na které se těšili. Zažili, podle místních obyvatel, nejhorší jaro za několik posledních desetiletí. V horách dokonce nasněžilo, sportovci mrzli ve sjezdech a museli si sáhnout na dno hlavně psychických sil. Přesto se ze stovek tréninkových kilometrů odrazili k sezóně, která se zatím jeví jako nejúspěšnější v historii klubu.

První dvě medaile si na krk pověsili Kristýna Křížová (stříbro) a Jakub Pásler (bronz) po MČR v aquatlonu na sklonku dubna. Přelom května a června pak už byl zasvěcen triatlonu. Oba jmenovaní se znovu zaskvěli při supersprintu Českého poháru ve Zlíně, kde Kristýna vybojovala znovu druhé místo a Jakub prošel přes kvalifikaci a semifinále až do finálové jízdy, kde obsadil mezi juniory 5. místo. Skvělým výkonem překvapila žákovská štafeta ve složení František Pavel Bubaň, Anna Fixová a Adam Svatoš. V závodu, kde každý člen absolvuje všechny tři disciplíny na tratích supersprintu, sahala mladá štafeta Lokomotivy po medaili a nakonec brala skvělé páté místo.

Na předních příčkách se trutnovští triatleti udrželi i v dalších závodech. Na závodě Českého poháru v Brně se Jakub Pásler vrátil na stupně vítězů (znovu 3. místo) a přidali se i Lukáš Kašpar a Nicol Kirschová (oba 6. místo). Největšího úspěchu pak dosáhl Marek Táslar, který se stal vicemistrem republiky ve sprinttriatlonu v kategorii 30-39 let.

Žáci pak závodili na tratích slavného Czechmana a Kristýna Křížová tentokrát nenašla konkurenci. Hned při výběhu z prvního depa se usadila na čele závodu a během cyklistiky pozvolna navyšovala svůj náskok. V tom pokračovala i při běžecké části a ve druhém okruhu už pouze kontrolovala vítězství.

„Zvednutí cílové pásky je fakt skvělý pocit! Vím, že největší soupeřka z Plzně dnes byla zdravotně oslabená, ale určitě budu chtít svůj výkon potvrdit i na dalších závodech," prohlásila Kristýna po doběhu. Kouč Pavel Káňa ji doplnil: „Kristýna je pracovitá, cílevědomá, a kromě toho i talentovaná. Už před sezónou si sama dala za cíl titul z mistrovství republiky. Hodně jsme se posunuli v technice a věřím, že jdeme správným směrem."

Výborný výsledek klubu podpořili na předních příčkách opět Anna Fixová a František Pavel Bubaň. V celkovém hodnocení Českého poháru klubů se tak závodníci Lokomotivy dostali dokonce na třetí místo. Podle Pavla Káni bude ale jeho udržení obtížné. „Plzeň, Zlín, Tábor a Brno jsou z pohledu triatlonu velkokluby, kterým dlouhodobě nemůžeme konkurovat. Můžeme se jim však soustředěnými výkony aspoň přiblížit.“

Právě společně s táborským klubem závodníci trutnovské Lokomotivy v těchto dnech zastupují Českou republiku na mezinárodních závodech v rakouském Kitzbühelu. Pro většinu sportovců to bude první zahraniční start a určitě další skvělá zkušenost.

(bog, tz-pka)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu