Pondělí

30. ledna 2023

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

Softbalový Open pohár kadetek v Trutnově vyhrál tým Eagles Praha

29. 6. 2022

page.Name
Již v zimě dostal oddíl softbalu SK Horní Staré Město „přiklepnuto“ pořádání Open poháru kadetek, tedy hráček do 16 let. Do turnaje, který se uskutečnil o posledním červnovém víkendu, se přihlásilo 12 týmů, což znamenalo, že bylo potřeba hrát utkání na třech hřištích.

Domluva byla s Rytíři Trutnov, kam na jejich nové hřiště se všichni těšili, a jako třetí hřiště připadalo v úvahu to v Mladých Bukách. „Bylo nutné sehnat i spoustu dobrovolníků, kteří se budou o hřiště starat, po každém zápase hřiště shrabat, znovu nalajnovat, pokropit, pokud by to bylo nutné, sbírat míče, zajistit týmům jídlo, ubytování… No, nebylo toho málo. Ale vše se podařilo a snad jen na drobné zádrhele vše dopadlo dobře,“ uvedla předsedkyně oddílu SK HSM Jana Klempířová.

Turnaj se rozehrál na všech třech hřištích již v pátek v 11 hodin a hrálo se až do večera v základních skupinách. Vzhledem k předpovědi počasí, kdy snad všechny radary hlásily na sobotu silné bouřky, krupobití a velké srážky, se přistoupilo ke změně rozpisu. Byla snaha odehrát další zápasy, nepřerušovat a z rozpisu se vlastně vypustilo osmifinále. Bohudík předpověď počasí se nepotvrdila a hrálo se bez přerušení na všech hřištích.

„Nespočítali jsme, kolik se podařilo homerunů, tzn. odpalů za výseč hřiště. Odhadujeme, že něco málo přes 10. A to není špatné číslo,“ poznamenala Jana Klempířová. Pálkařky se zlepšují, vyvíjí se samozřejmě i materiál pálek. Homerun je pro kategorii kadetek 56,39 metru.

Hráčkám SK Horní Staré Město se podařily homeruny dva, a to Vendy Drápalíkové, bohužel sólo homerun, kdy nebyly obsazené žádné mety. Viki Sedláčkové se podařil homerun za tři body. Dvě mety před jejím startem na pálce již byly obsazené.

Turnaje se zúčastnily tradiční týmy - SK Horní Staré Město, Arrows Ostrava, Cats Brno, Piranhas Beroun, Kotlářka Praha, Slavia Plzeň (velké překvapení turnaje), Blesk Jablonec nad Nisou, BaS club Hlubová nad Vltavou, Eagles Praha, SaBaT Praha, Joudrs Praha dokonce s dvěma týmy.

Na všechny výsledky je možné se podívat na odkaze ČSA.

 

Fotografie si můžete prohlédnout i na FB SK Horní Staré Město.

Konečné pořadí:

1. Eagles Praha
2. Joudrs Praha 
3. Slavia VŠ Plzeň
4. Piranhas Beroun
5. Arrows Ostrava
6. Cats Brno
7. Trutnov HSM
8. SaBaT Praha
9. SK Kotlářka Praha
10. Hluboká B&S club
11. SK Joudrs Praha B 
12. Blesk Jablonec nad Nisou

(bog, tz-jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu