Čtvrtek

1. prosince 2022

Nyní

-1°

Zítra

-2°

Svátek má

Trutnov bude dějištěm velkých nominačních bojů v psím agility

2. 6. 2022

page.Name
Nejlepší týmy tvořené psovodem a psem se tento víkend sjedou do Trutnova, kde na městském stadionu budou bojovat o účast hned na třech velkých mezinárodních akcí. V sázce budou nominace na mezinárodní šampionát kříženců, mistrovství Evropy i mistrovství světa.

Jedná se o druhé kvalifikační kolo, první kolo proběhlo v Roudnici nad Labem v dubnu. „Týmy sbírají body, musí se umístit co nejlépe a dokončit běhy s nejmenším počtem chyb,“ vysvětluje trutnovská pořadatelka Lucie Vočadlová. Závodí se ve třech velikostních kategoriích - Small, Medium a Large.

V každé kategorii se kvalifikují čtyři nejlepší týmy na mistrovství světa do Rakouska, tedy Česká republika vypraví na šampionát dvanáct týmů. Na mistrovství Evropy získá kvalifikaci nejlepších dvanáct Large týmů, osm Medium týmů a osm Small týmů. Celkem tedy na Evropu pojede 28 zástupců z Česka. Vstupenku na závod IMCA alias mezinárodní šampionát kříženců a psů bez průkazu původu dostane pro šestnáct týmů a nejvýše sedm z každé velikostní kategorie.

Závodit se na trutnovské umělce bude v sobotu od 9 do 16 hodin a v neděli od 8 do 15 hodin.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš