Středa

4. října 2023

Nyní

15°

Zítra

Svátek má

Triatleti znovu zářili, jsou vicemistry republiky ve štafetách

13. 7. 2022

Triatleti znovu zářili, jsou vicemistry republiky ve štafetách 26 snímků
Nejtajnější očekávání trenérů byla naplněna či dokonce překonána a triatlonisté Lokomotivy vybojovali stříbrnou medaili na mistrovství České repupliky ve štafetovém závodě žáků ve věku 12–15 let. Jejich starší kolegové v Příbrami podpořili skvělý klubový výsledek výborným šestým místem v kategorii dospělých, která zahrnuje závodníky od 16 let.

Leccos už naznačil první štafetový závod sezóny ve Zlíně, kde trutnovská sestava vybojovala páté místo. „Viděli jsme, že medailové pozice jsou hrozně blízko. Přípravu žáků jsme proto nenápadně směřovali právě směrem k mistrovskému závodu v Příbrami,“ nastínil trenér Tomáš Vondra. „Zároveň jsme ambice drželi trochu pod pokličkou, abychom závodníky moc nestresovali,“ dodal.

Než se postavili na start nedělního štafetového závodu, absolvovali všichni sportovci i sobotní závod Českého poháru jednotlivců. Největšího úspěchu dosáhla medailová stálice, třináctiletá Kristýna Křížová, která vybojovala stříbrnou medaili. Ve vyšší kategorii brala Anna Fixová páté místo, František Pavel Bubaň ve stejné kategorii osmé a Jakub Pásler byl rovněž osmý mezi juniory.

Na start nedělního štafetového závodu se v obou kategoriích postavily v dresu Lokomotivy dvě štafety. Trenéři měli nelehkou úlohu při volbě obsazení dívčího úseku v první a druhé žákovské štafetě. „Byly to ale příjemné starosti, protože volba mezi Áňou Fixovou a Kikčou Křížovou nemohla dopadnout špatně. Obě jsou vynikající, jejich výkony na prostředním úseku byly dominantní a podrobné výsledky nám posléze ukázaly jen sekundový rozdíl,“ prozradil druhý z trenérů Pavel Káňa.

Přednost nakonec dostala mladší z dívek. Ještě předtím šel ale do akce na prvním úseku František Bubaň. Z vody lezl suverénně ve vedoucí skupince, ale při naskakování na kolo ho zbrzdil závodník z prvního místa, který zavrávoral a shodil i borce Lokomotivy. Cyklistická část se tak pro Bubaně proměnila ve stíhací jízdu, ve které pokračoval i v běžecké části. Křížové předával s malým odstupem na čtvrtém místě. Druhý úsek v podání děvčat se ukázal jako rozhodující nejen v boji trutnovské štafety, ale i v celkovém pořadí.

Pozdější vítězové z Plzně se dostali na první místo a závodníci Lokomotivy na druhé. Křížová v každé disciplíně navyšovala náskok na konkurentky a předávala Adamu Svatošovi. I on měl před sebou 150 metrů plavání, 4 kilometry na kole a 1 běžecký kilometr. Z prvních dvou disciplín měl trochu obavy, ale ustál to a v běžecké části pohlídal fantastický úspěch. „Když jsem viděl, jak to Fanda a Kikča rozjeli, tak jsem se bál, abych to nezkazil. Kolo mě hrozně bolelo a při běhu jsem další závodníky cítil za sebou, ale závěr už jsem si mohl vychutnat,“ poznamenal.

Druhá trutnovská štafeta dokončila na sedmém místě. V závodě dospělých kategorií na tratích 250-6-2 se na prvním plaveckém úseku zaskvěli oba trutnovští rozjížděči, Václav Řezníček a Jakub Pásler, kteří vylézali z vody hned za úspěšným reprezentantem Radimem Grebíkem. I když se pak obě štafety mírně propadly, šesté a deváté místo jsou kvalitními výsledky. I díky nim figuruje Lokomotiva stále na průběžném druhém místě klubové soutěže Českého poháru.

Výkony všech závodníků pak mohou být pozvánkou na ZPA Smart Energy triatlon, který se uskuteční v Dolcích už příští týden v úterý 19. července.

(bog, tz-pka)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu