Úterý

7. února 2023

Nyní

-12°

Zítra

-10°

Svátek má

Fantazie! Gymnázium Trutnov usedlo v O2 aréně na florbalový trůn

10. 4. 2022

Fantazie! Gymnázium Trutnov usedlo v O2 aréně na florbalový trůn 12 snímků
Nejlepší středoškolské florbalistky? Holky z trutnovského gymnázia! Jeden z největších sportovních úspěchů v historii školy slaví Gymnázium Trutnov. V sobotu při extraligovém Superfinále v O2 aréně se podařilo trutnovským studentkám vyhrát závěrečný zápas středoškolského poháru Subterra Cup, kterého se účastnilo více než pět set dívčích a chlapeckých týmů.

Ve velkém finále trutnovské gymnazistky nastoupily proti soupeřkám ze Střední školy gastronomické a hotelové v Praze. Po drtivém nástupu, kdy skóre zápasu otevřely už ve 47. vteřině a v 8. minutě vedly 4:0, nakonec zvítězily 8:4.

„Šly jsme do toho s taktikou, že na začátku na ně prostě vlítneme a holky se do toho fakt obuly. Soupeře to trošku zaskočilo, možná i rozložilo a díky tomu pak byl zápas jednodušší,“ uvedla učitelka tělesné výchovy Eva Hejnová, která společně s kolegou Zdeňkem Honzerou zajišťovala holkám realizační tým. „Opravdu jsme byli jen doprovod, protože holky si všechno šéfovaly samy,“ dodala s úsměvem.

Florbalové šampiónky z gymplu

 • Nikola Brejtrová
 • Eliška Fejfarová
 • Tereza Hojná
 • Petra Jorová
 • Nela Kluhová
 • Radka Korbelářová
 • Simona Korbelářová
 • Eva Krákorová
 • Veronika Kuželková
 • Nela Mičánková
 • Karolína Řeháková
 • Tereza Sauerová
 • Hana Soukupová
 • Eliška Zuzánková
 • Veronika Žďárská

Vstup do utkání, které se hrálo na 2 x 15 minut, byl skutečně rozhodující. Gastro Girls pak neměly ani sílu na obrat. Na hřišti točily devět hráček, zatímco trutnovský gympl měl k dispozici o tři více. Na obou stranách se v sestavách objevily i extraligové hráčky, shodou okolností všechny ze stejného týmu – střešovického Tatranu. Z Trutnova jeho dres oblékají dvojčata Radka a Simona Korbelářovy. Tým se mohl opřít i o florbalistky působící ve Rtyni a velkou oporou byla brankářka Veronika Kuželková, která ovšem jinak hraje basketbal.

Trutnovské gymnázium si účast v superfinále vybojovalo bez ztráty bodu postupem přes krajské kolo v Předměřicích a republikové finále v Praze, kde se představilo šestnáct nejlepších týmů. V areálu branického Hamru se florbalistkám z Krkonoš povedlo porazit i silné ostravské gymnázium, které je považováno za jakousi moravskou líheň florbalistů. „Říkaly jsme si, že proti nim nemáme šanci. Všichni, kdo totiž na Moravě hrají na střední škole florbal, tak jsou na gymplu v Ostravě. Už to byl pro nás velký úspěch,“ prohlásila Eva Hejnová. Za zmínku určitě stojí i vítězství v doplňkové střelecké soutěži a zařazení Simony Korbelářové do All-star týmu, která byla vyhlášena také nejlepší hráčkou Trutnova v sobotním superfinále, v němž zaznamenala gól a tři asistence.

Gastro Girls – Gympl Trutnov 4:8 (1:5, 3:3)

Branky a nahrávky: 11. Hejzlová (Jílková), 22. Vachudová (Pajkrtová), 25. Hejzlarová (Vachudová), 29. Vachudová (Peková) – 1. Hojná (S. Korbelářová), 5. Soukupová (Sauerová), 5. Mičánková (Hojná), 8. Kluhová (S. Korbelářová), 15. Žďárská, 22. S. Korbelářová (Jorová), 25. R. Korbelářová (S. Korbelářová), 29. R. Korbelářová (Kluhová).
Rozhodčí: Lišková, Zavazelová.
Diváci: 1452.


„Do O2 arény jsme pak jely s tím, že se nedáme a zkusíme vyhrát. Netušily jsme, že to bude, neříkám jednoduché, to určitě nebylo, ale holky byly prostě natěšené a zvládly to,“ poznamenala Eva Hejnová a dodala, že holky měly i obrovskou podporu v hledišti, kdy například ze Žacléře přijel plný autobus diváků. Dopolední souboj studentek sledovalo bezmála 1500 diváků. Chlapecký středoškolský pohár si pak domů odvezli Ostraváci.

A pro doplnění výsledkového servisu: v odpoledních bitvách o extraligové tituly se šampiónkami poprvé v historii staly ženy z Ostravy po výhře 4:2 nad Chodovem a mužské finále přineslo rozuzlení až v prodloužení se třetím titulem pro Mladou Boleslav po vítězství 2:1 nad Tatranem Střešovice.

Vrátíme-li se na závěr k úspěchu gymnázia, tak se jedná o první florbalové prvenství v historii školy. V minulosti se trutnovským studentům podařilo už vyhrát republiku v basketbalu a jednou v atletice. Florbalistky se nyní mohou těšit i na velmi zajímavou odměnu v podobě pozvání na kemp s českou reprezentací.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Český florbal a Gymnázium Trutnov