Úterý

7. února 2023

Nyní

-12°

Zítra

-10°

Svátek má

Každý se snažil týmu co nejvíce pomoct, chválila Simona Korbelářová

10. 4. 2022

page.Name
Má za sebou první extraligovou sezonu. S Tatranem Střešovice zůstala Simona Korbelářová po vyřazení v semifinále kousek pod vrcholem. Nicméně účast na Superfinále v O2 aréně si sedmnáctiletá hráčka může odškrtnout. Na florbalový svátek v Česku se totiž probojovala s trutnovským gymnáziem a po výhře 8:4 nad soupeřkami z hotelovky v Praze se raduje i z titulu. Zatím tedy jen z toho středoškolského. Ve finále se jednou střelecky prosadila a na tři góly přihrála. Byla vyhlášena nejlepší hráčkou Trutnova (na snímku v červeném dresu).

Simčo, trutnovské gymnazistky hrají nejlepší středoškolský florbal v republice. Čím si vysvětluješ, že jste dokázaly vystoupat až na samý vrchol?
Už když jsme turnaj se ségrou Ráďou přihlašovaly, věděly jsme, že můžeme dojít daleko. Florbal se stává stále oblíbenějším sportem a i na naší škole má velké zastoupení. Navíc ve škole máme dobré sportovní zázemí a na tělocviku hrajeme florbal často.

Do finále v O2 aréně jste se prošly přes krajské a republikové kolo. Jaká to byla cesta?
Za celý turnaj jsme ani jednou neprohrály, ale že by to bylo úplně jednoduché říct, nemůžu. Myslím, že jsme si všechny užily každý zápas na maximum a moc nepřemýšlely nad tím, co bude potom. Každý se snažil týmu co nejvíce pomoct a turnajem jsme prošly až na konec také díky stálému týmovému výkonu a dobré náladě.

Fantazie! Gymnázium Trutnov usedlo v O2 aréně na florbalový trůn

Nejlepší středoškolské florbalistky? Holky z trutnovského gymnázia! Jeden z největších sportovních úspěchů v historii školy slaví Gymnázium Trutnov. V sobotu při extraligovém Superfinále v O2 aréně se podařilo trutnovským studentkám vyhrát závěrečný zápas středoškolského poháru Subterra Cup, kterého se účastnilo více než pět set dívčích a chlapeckých týmů.

Více čtěte ZDE.

Co bys řekla k bitvě o titul proti Pražankám, nad kterými jste už v 8. minutě vedly 4:0?
Zápas odpovídal vlastně tomu, jak jsme hrály celý turnaj. Chtěly jsme co nejdříve odskočit na pár branek a pak už to hrát volněji. Soupeře jsme znaly, takže jsme věděly, na koho si dát největší pozor.

Co pro tebe znamená vítězství v jedné z největších sportovních akcí v Česku?
Jsem nadšená, že jsme se dostaly až do úplného finále a vyhrály. Určitě je pro mě tohle vítězství cenné, ale když se ohlédnu za celým turnajem, vybaví se mi spíše to, jak jsme se u toho nasmály a všechny si to prostě užily. Myslím, že na sebe můžeme být všechny pyšné.

Jak sis užila celý florbalový den v O2 aréně?
O2 aréna byla pro všechny z nás pecka a očekávání nezklamalo. Přišla i docela velká divácká kulisa, která zápasu přidala na atmosféře. Všem fanouškům, kteří přijeli z daleka chceme moc poděkovat. Díky patří také naší paní učitelce Hejnové a panu učiteli Honzerovi, ale i paní učitelce Šlofarové, která s námi turnaj přihlásila, ale nakonec nemohla jet. Děkujeme!

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Český florbal