Pátek

9. prosince 2022

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

O Trautenberkův korbel soutěžily gymnastky již po šestatřicáté

4. 4. 2022

O Trautenberkův korbel soutěžily gymnastky již po šestatřicáté 8 snímků
Pod taktovkou Václava Hejzáka vznikl v roce 1985 nápad uspořádat závod pro „vysloužilé gymnasty“. Dostal název O Trautenberkův korbel a letos se konal v Trutnově konal již jeho 36. ročník. Nezávodilo se pouze loni, kvůli covidu.

Závodu dvojic ve volitelném gymnastickém dvojboji v kategorii A a trojic ve volitelném trojboji v kategorii B se zúčastnilo devět párů, věkově nejzkušenější závodnici bylo 56 let. A o tom, že to byly výkony obdivuhodné, s láskou ke gymnastice odcvičené a diváky potleskem ohodnocené, nebylo pochyb. Smutným okamžikem bylo zranění výborné trutnovské gymnastky a trenérky Věrky Sáblíkové. Přejeme ji touto cestou brzké uzdravení.

A jak vlastně letošní ročník dopadl?

V kategorii „zasloužilejších“ gymnastek součtem bodového ohodnocení zlato získalo duo Lída Oravcová – Kája Hellingerová z Trutnova. Na druhý stupínek vystoupala dvojice pražských závodnic Zuzana Míková – Eva Matoušková. A bronz braly pro tentokrát trutnovské Hanka Jarošová s Věrkou Sáblíkovou. Na čtvrtém místě skončily Šárka Svatá s Eliškou Slavkovou, páté byly Jana Meissnerová s Kateřinou Zíkovou z Prahy, šesté místo vybojovali Anna Slavíková a Daniel Klimeš.

V mladší kategorii B se nejlépe vedlo Báře Oravcové z Trutnova, která spolu s Lukášem Zítkem z Police nad Metují získala zlato. Druhé místo patří Filipu Wernerovi a Ondřejovi Schreiberovi, bronz pak Kateřině Klimešové a Adéle Štěpánové z Police.

Současně s Korbelem proběhl v tělocvičnách ZŠ Komenského Okresní přebor ČASPV ve sportovní gymnastice žactva a dorostu. Závodu se zúčastnila stovka gymnastek a gymnastů z Jaroměře, Vrchlabí, Dvora Králové, Plhova a Police.

Z domácích se nejvíce dařilo a okresními přeborníky ve své kategorii se staly Josefína Kovářová, Ellen Sáblíková a Laura Svítková. Na stříbro dosáhli Matěj Matějka, Anette Brzáková, Lilien Slavková, Karolína Bečková, Klára Pávová a Pavlína Hellingerová a třetí místo obsadili Radim Plecháč, Ondřej Tůma, Emma Hovardová, Nikol Rychlovská, Kateřina Oravcová, Nikol Sáblíková a Mirka Krtilová. A ještě pět závodnic se hodně přiblížilo stupni vítězů, nepopulární čtvrtou příčku získali Klára Bojanovská, Dominika Svatá, Sára Wolfová, Adéla Fialová a Natálie Krejčí.

Hezky připravený závod končil za vydatné podpory fandících diváků až kolem páté hodiny večer. Tuto sobotu 9. dubna se v Trutnově uskuteční krajské kolo.

(bog, tz-lor)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu