Pondělí

28. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Evropské tituly obhájeny! Taneční klub BDAT zářil na šampionátu ve Varšavě

11. 5. 2022

Evropské tituly obhájeny! Taneční klub BDAT zářil na šampionátu ve Varšavě 28 snímků
O posledním dubnovém víkendu tancem naplno ožily konferenční sály hotelového komplexu Sangate ve Varšavě. V hlavním městě Polska se konalo letošní otevřené mistrovství Evropy v latinsko-amerických a karibských tancích pod hlavičkou světové taneční organizace World Artisctic Dance Federation, kde nechyběli ani zástupci trutnovského Bene Dance Art Teamu.

Vysokou úroveň soutěže slibovala hojná účast tanečníků z různých koutů Evropy. Taneční sezona se po covidu rozjela velkým tempem a bylo tedy nutno upravit přípravy a přizpůsobit tréninkové plány pro celou letošní sezonu.

Ale trenér Walter Elschek a jeho tým se s touto skutečnosti popasovali na výbornou. Trutnovské ambice po úspěších v předchozích letech byly opět velmi vysoké, protože BDAT e stal neodmyslitelnou částí české výpravy a jeho členové značně přispěli k její medailové úrodě. Zastoupení měli ve více věkových kategoriích, všichni si počínali velmi dobře a dosahovali finálových a medailových umístění.

Ze sólových tanců si odvezla tři medaile Adéla Fajfrová, jednu Nikola Bábiková a rozloučení s juniorskou kategorií si v předvečer svých šestnáctých narozenin parádním způsobem vylepšila nejúspěšnější tanečnice české skupiny Karolína Tučková ziskem sedmi medailí z osmi možných. Domů si vezla šest stříbrných a dokonce jednu zlatou medaili. Do finále se probojovala i Jolana Dragounová, pro kterou byla účast na této soutěži premiérou.

Nejsilnější zbraní českého týmu jsou duety. Trutnovské taneční dvojice si již vytvořily značný respekt u ostatních soupeřů a přidaly další cenné kovy. Konkrétně se o to zasloužili sourozenci Natálie a Michael Kramešovi, Nikola Bábiková s Hanou Soukupovou i mladší dvojice Nika Anton a Vitalina Kalin. Účastí ve finále se pyšní i nejmladší duo Bene Dance Art Teamu, Valerie Možíšová a Amálie Peřinová.

Naopak nejzkušenější duo trutnovského klubu i české reprezentace, Adéla Fajfrová a Karolína Tučková, mělo před sebou těžký úkol – obhájit sedminásobný titul a jedno stříbro z osmi možných tanců. Úřadující mistryně republiky, Evropy i světa v latinsko-amerických a karibských duetech organizace WADF to dokázaly stoprocentně! Sbírku svých trofejí tak obohatily o dalších sedm zlatých a jednu stříbrnou medaili z pěti tanců latina a tří tanců karibik.

Velké poděkování a obdiv patří všem reprezentantům, rodičům, sponzorům a trenérskému týmu BDAT pod vedením hlavního trenéra Waltera Elscheka.

Rádi byste viděli trutnovské tanečníky naživo? Klub vás srdečně zve na každoroční akci - Trutnovskou taneční akademii, která se uskuteční 8. až 9. června v Národním domě.

Podrobné informace z evropského šampionátu naleznete na stránkách www.bdat.cz.

(bog, tz-ltu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu