Úterý

28. června 2022

Nyní

19°

Zítra

19°

Svátek má

Evropské tituly obhájeny! Taneční klub BDAT zářil na šampionátu ve Varšavě

11. 5. 2022

Evropské tituly obhájeny! Taneční klub BDAT zářil na šampionátu ve Varšavě 28 snímků
O posledním dubnovém víkendu tancem naplno ožily konferenční sály hotelového komplexu Sangate ve Varšavě. V hlavním městě Polska se konalo letošní otevřené mistrovství Evropy v latinsko-amerických a karibských tancích pod hlavičkou světové taneční organizace World Artisctic Dance Federation, kde nechyběli ani zástupci trutnovského Bene Dance Art Teamu.

Vysokou úroveň soutěže slibovala hojná účast tanečníků z různých koutů Evropy. Taneční sezona se po covidu rozjela velkým tempem a bylo tedy nutno upravit přípravy a přizpůsobit tréninkové plány pro celou letošní sezonu.

Ale trenér Walter Elschek a jeho tým se s touto skutečnosti popasovali na výbornou. Trutnovské ambice po úspěších v předchozích letech byly opět velmi vysoké, protože BDAT e stal neodmyslitelnou částí české výpravy a jeho členové značně přispěli k její medailové úrodě. Zastoupení měli ve více věkových kategoriích, všichni si počínali velmi dobře a dosahovali finálových a medailových umístění.

Ze sólových tanců si odvezla tři medaile Adéla Fajfrová, jednu Nikola Bábiková a rozloučení s juniorskou kategorií si v předvečer svých šestnáctých narozenin parádním způsobem vylepšila nejúspěšnější tanečnice české skupiny Karolína Tučková ziskem sedmi medailí z osmi možných. Domů si vezla šest stříbrných a dokonce jednu zlatou medaili. Do finále se probojovala i Jolana Dragounová, pro kterou byla účast na této soutěži premiérou.

Nejsilnější zbraní českého týmu jsou duety. Trutnovské taneční dvojice si již vytvořily značný respekt u ostatních soupeřů a přidaly další cenné kovy. Konkrétně se o to zasloužili sourozenci Natálie a Michael Kramešovi, Nikola Bábiková s Hanou Soukupovou i mladší dvojice Nika Anton a Vitalina Kalin. Účastí ve finále se pyšní i nejmladší duo Bene Dance Art Teamu, Valerie Možíšová a Amálie Peřinová.

Naopak nejzkušenější duo trutnovského klubu i české reprezentace, Adéla Fajfrová a Karolína Tučková, mělo před sebou těžký úkol – obhájit sedminásobný titul a jedno stříbro z osmi možných tanců. Úřadující mistryně republiky, Evropy i světa v latinsko-amerických a karibských duetech organizace WADF to dokázaly stoprocentně! Sbírku svých trofejí tak obohatily o dalších sedm zlatých a jednu stříbrnou medaili z pěti tanců latina a tří tanců karibik.

Velké poděkování a obdiv patří všem reprezentantům, rodičům, sponzorům a trenérskému týmu BDAT pod vedením hlavního trenéra Waltera Elscheka.

Rádi byste viděli trutnovské tanečníky naživo? Klub vás srdečně zve na každoroční akci - Trutnovskou taneční akademii, která se uskuteční 8. až 9. června v Národním domě.

Podrobné informace z evropského šampionátu naleznete na stránkách www.bdat.cz.

(bog, tz-ltu)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu