Sobota

3. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Gymnastky přivezly z Kadaně kompletní sbírku medailí

21. 5. 2022

Gymnastky přivezly z Kadaně kompletní sbírku medailí 12 snímků
Teamgymovým závodnicím trutnovského Spartaku se podařilo minulou neděli na 1. ročníku TeamGymu v Kadani vybojovat napříč třemi kategoriemi tři poháry – zlatý, stříbrný i bronzový.

Na druhý závod Českého poháru přijelo do městečka v Ústeckém kraji dvacet devět družstev gymnastek a gymnastů z celé republiky. Chybět nemohl samozřejmě ani Trutnov.

V náročném celodenním maratonu se nejdříve závodilo v nejmladších kategoriích. Natěšené trutnovské družstvo trenérek Svaté a Čermákové odjíždělo na soutěž s cílem sbírání závodních zkušeností a podařilo se mu to na výbornou. Po pěkně předvedených výkonech na akrobacii i přeskoku získala děvčata zlaté medaile před Slavkovem u Brna a domácí Kadaní. Ještě větší radost z výhry udělal dívkám z minitýmu domácí maskot maxipes Fík v životní velikosti, který „asistoval“ při předávání ocenění.

V kategorii Junior I. získal tým trenérek Rudolfové, Slavkové a Bajburinové stříbro a zopakoval tak stříbrný úspěch z Třebíče. Sklonit se musel pouze před výkonem kolegyň z Chropyně.

Nejstarší družstvo „zajelo“ závod na pohybové skladbě, tumblingu i přeskoku na výbornou, týmy z Plzně a Příbrami však profitovaly z vyšší obtížnosti prvků, a tak to pro tentokrát stačilo na třetí místo.

Náročný nedělní den s kompletní sbírkou medailí a pohárů skončil až půlnočním příjezdem do Trutnova, na tvářích děvčat stejně tak i trenérek a rozhodčích byla vidět únava, ale hlavně radost a spokojenost z vydařených výkonů.

Do prázdnin čeká děvčata ještě pohárový závod v červnu v Brně, doufejme, že bude stejně úspěšný.

(bog, tz-lor)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu