Pondělí

5. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Malí baseballisté nezahálí, v Jablonci vyhráli první zápas

11. 5. 2022

page.Name
V neděli se skupina sedmi statečných Rytířů Trutnov vydala na svůj již druhý regionální turnaj kategorie U8, tentokrát v Jablonci nad Nisou. Ten první odehráli v polovině dubna v Pardubicích, kde obsadili třetí místo, avšak bez žádného vítězství ve hře. V Jablonci to bylo úplně jinak.

„Kluci celý den předváděli skvělou hru, byli soustředění, plnili naše pokyny a celkově předváděli to nejlepší, co umí,“ uvedl trenérka Vendula Talábová.

A bylo to vidět, i když v úvodním zápase proti domácím Bleskům prohráli 15:10. Nicméně za svůj výkon se rozhodně nemusí stydět. V útoku Rytíři předváděli krásné odpaly a v poli se jim dařilo běžce zastavovat na metách nebo dokonce autovat. Sestavu tvořili Wolf, Karasulas, T. Nosek, Ngo, Doubek, R. Kvarda a A. Krčmář.

Po polední pauze nastoupili Rytíři do hry proti pardubickým Waynes a po vyrovnaném průběhu nakonec zvítězili 15:12. V tomto zápase si dokonce někteří hráči vyzkoušeli pálit z tzv. nadhozu a dařilo se jim. Bodové skóre jasně ukazuje, že se týmu vedlo jak v útoku, tak v obraně. Malí Rytíři nastupovali do dohrávky zápasu za stavu 10:12, na pálce se jim však skóre podařilo točit a zvítězit.

To ve třetí zápase už byla znát únava všech hráčů a koncentrace již pokulhávala. „I přesto jsme zahráli krásný zápas, ve kterém nás však Orli z Chocně porazili 15:3. Soupeř byl jednoznačně silnější na pálce, a protože jsme už nedokázali odpálit míčky do mezer, téměř stoprocentně nás zastavoval hned na první metě,“ přiblížila trenérka Talábová. „I to však ke sportu patří a každý zápas bereme jako cennou zkušenost,“ dodala.

Celkově výkon mladých Rytířů s trenérským kolegou Noskem však hodnotili kladně i z toho důvodu, že díky probíhající rekonstrukci hřiště na Kryblici ještě kluci netrénovali venku. „Uvědomujeme si to, a proto jsme se nyní domluvili se softbalovým týmem HSM a využíváme k tréninku jejich hřiště,“ prohlásili trenéři. Na nové hřiště se v klubu všichni moc těší, zvelebují ho formou brigád a připravují Red Field na jeho „znovuotevření“. Již na konci května by se zde měli odehrát první regionální zápasy.

(bog, tz-vta)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu