Úterý

7. února 2023

Nyní

-12°

Zítra

-10°

Svátek má

Republikový gymnastický titul putuje z Hradčan do Trutnova

31. 5. 2022

page.Name
Víkendové republikové soutěže ČASPV ve sportovní gymnastice 2022 v pražské hale SK Hradčany se zúčastnilo 245 gymnastek a gymnastů z celé republiky. Oddíl sportovní gymnastiky a TeamGymu Spartak Trutnov reprezentovalo 25 závodících, odměnou za předvedené výkony v halách Harmony a Odysea bylo 13 medailí – čtyři individuální, devět za družstvo.

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla po perfektně odcvičených sestavách na akrobacii, kladině, hrazdě a přeskoku dorostenka Pavlína Hellingerová a získala titul republikové mistryně. Na zlatý stupínek mohla vystoupit hned dvakrát, když s oddílovou kolegyní Natálií Krejčí, která byla bronzová, a Bárou Oravcovou vyhrály zaslouženě kategorii družstev.

Při vrcholném gymnastickém svátku se dařilo i chlapcům, František Matějka byl v kategorii mladších žáků druhý, Radim Plecháč čtvrtý. Za družstvo kluci společně s kamarády z Plhova vybojovali taktéž zlaté medaile.

Sbírku cenných kovů uzavřela stříbrnou příčkou v jednotlivcích Laura Svítková, která společně s Michaelou Krátkou (5. místo), Kateřinou Oravcovou a Adélou Fialovou získala i stříbro v družstvech.

I ostatním děvčatům, která sice „na bednu“ nedosáhla, patří poděkování za reprezentaci oddílu a kraje (Závodná, Wolfová, Bečková, Houtová, Krtilová, Pávová, Sáblíková, Thammová, Coblová). Pro některé (Hanušová, Slavková, Čermáková, Králová, Sáblíková, Hančová, Svatá) to byla vůbec první zkušenost s takto vrcholnou soutěží a zvládly to na výbornou. Ve družstvech jim patřila čtvrtá příčka.

Před letními prázdninami to byl pro děvčata závěrečný gymnastický závod, sportovkyně Spartaku v gymnastických dresech do léta čeká již jen jedna teamgymová soutěž, začátkem června Brněnský pohár.

(bog, tz-lor)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu