Sobota

3. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Softbalová sezona v plném proudu, juniorky SK HSM vedou tabulku

22. 5. 2022

page.Name
Pro softbalistky z SK Horní Staré Město začala před pár týdny mistrovská sezona a všechny kategorie mají již několik odehraných zápasů. V tomto roce přihlásili trenéři Ligu žákyň (U13), Superligu kadetek (U16) a 2. ligu juniorek (U20).

Žákyně a kadetky hrají turnajovým systémem v divizích. V nadstavbových turnajích se poté pokusí postoupit na MČR. Juniorky hrají systémem „double“ zápasů se šesti soupeři a po odehrání základní části usilují o co nejlepší umístění do finálového turnaje. Přáním je postup do juniorské extraligy.

Žákyně mají za sebou již dva turnaje a momentálně jsou na děleném třetím místě s SK Klackaři Kostelec nad Orlicí. Ve své skupině Východ soupeří ještě s Falcons Softball Hradec Králové, Pasos Pardubice a SaB Choceň. Hráčky pod vedením Šárky Horné a Petry Bartelové jsou hodně mladý a nový tým, sehrávají se a získávají zkušenosti. Každé utkání je lepší než několik tréninků. Dívky trénují každé úterý a čtvrtek, dobrovolně pak i ve středu a pátek v menších skupinkách. Je před nimi ještě spoustu práce, ale zlepšují se každým tréninkem.

Kadetky pod vedením Petra Žáka bojují také ve skupině Východ společně s Eagles Praha, SaBaT Praha, Arrows Ostrava, SK Hit Opava a Tempo Praha. Momentálně jsou také na třetím místě. Do tabulky se počítá umístění na jednotlivých turnajích. Na podzimním, nadstavbovém turnaji, se budou kvalifikovat na MČR. Zde hrají již zkušenější hráčky, které postoupily věkově z žákyň. Utkání jsou již náročnější jak fyzicky, tak psychicky.

V letošním roce se trutnovský klub rozhodl poprvé sestavit i družstvo juniorek. Vedením byl pověřen Michal Binek. Hrají zde hráčky do 20 let, víceméně je tým posílen i zkušenějšími kadetkami. „Horňácké“ juniorky prozatím vedou tabulku se sedmí vítězstvími (jedno utkání se SaBaT Praha se bude hrát v náhradním termínu 4. června, protože kvůli silnému dešti musel být odložen). Také Eagles a Olympia Blansko nemají odehrány všechna utkání. I tak ale je již vidět, že velkými soupeři pro SK HSM budou Eagles Praha a SaBaT Praha. S prozatím poslední Kotlářkou jsou utkání plánována na 28. května ve 13 a 15 hodin a s Eagles Praha 29. května také ve 13:00 a 15:00 na hřišti v Horním Staré Městě.

(bog, tz-jkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu