Pátek

9. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Z otazníků vznikla stříbrná radost Rytířů v Chocni, v Kostelci brali bronz

21. 5. 2022

page.Name
Oba turnaje Rytířů Trutnov minulý víkend ovlivnila vysoká nemocnost. Nejmladší baseballisté kategorie U7 hráli v Kostelci nad Orlicí a starší tým U10 se utkal v Chocni. Pro oba týmy to byly první letošní turnaje.

„Desítky“ v Chocni se utkaly o Stříbrný superpohár, který byl zároveň nominací na Super CAP U10 v Hluboké nad Vltavou. Podmínky nebyly úplně ideální. „Tento turnaj pro nás byl od samého začátku jeden velký otazník. Baseball hraje standardně devět hráčů a pět náhradníků na střídání. My jsme takový luxus neměli, protože jsme museli jet jen s devíti hráči bez náhradníků. Bylo to tak trochu šílené, ale i tak jsme to zkusili,“ uvedla trenérka týmu Markéta Vydrová. 

Tým se musel popasovat s drobnými úrazy, střevními problémy, únavou a navíc hrál bez možnosti vystřídání. „Budili jsme fakt velký respekt, což nám chvílemi moc pomáhalo,“ dodala trenérka Rytířů.

V obraně, tedy v poli, se hráči podporovali, a i přes občasné chyby zahráli zajímavé auty. Na pálce to pokaždé nevyšlo podle představ, ale i tak byla hra pokaždé napínavá až do samého konce. Filip Paták si odpálil v posledním zápase krásný homerun a ani celkový vítěz turnaje, Sokol Hluboká, nedostal od Rytířů výhru zadarmo. 

Celkem se do Chocně sjelo sedm týmů, odehrálo se dvacet jedna zápasů a Masters. Čtyři výhry a dvě prohry znamenaly konečné umístění Rytířů na druhém místě. V Masters (hod, běh, souhra vnitřního pole) obsadili také druhé místo a Filip Paták hodil nejdelší hod 42,5 metru.

Výsledky:
Orli Choceň - Rytíři Trutnov 8:7, Arrows Ostrava - Rytíři Trutnov 6:7, Rytíři Trutnov - Blesk Jablonec 7:4, Rytíři Trutnov - Hit Opava 8:7, Sokol Hluboká - Rytíři Trutnov 4:3, Rytíři Trutnov - Waynes Pardubice 12:3.

Konečný pořadí:
1. Sokol Hluboká, 2. Rytíři Trutnov, 3. Arrows Ostrava, 4. Waynes Pardubice, 5. Blesk Jablonec, 6. Hit Opava, 7. Orli Choceň.

Sestava Rytířů:
Dominik Paták, Filip Paták, Teodor Vydra, Matúš Taláb, Matyáš Dostál, Jáchym Šimůnek, Jakub Rosulek, Ondřej Romančák, Adam Blanko Kodenko.

Nejmladší Rytíři bojovali v neděli v Kostelci nad Orlicí. Kvůli vysoké nemocnosti nastoupilo pouze pět hráčů, z nichž jeden zvedl pálku poprvé před čtrnácti dny a dalšímu jsou teprve čtyři roky. Navzdory tomu předvedli malí baseballisté skvělé vystoupení. Z turnaje si nakonec odvezli dvě prohry, jednu výhru a konečné třetí místo. 

S pardubickými Wayne´s to byla těsná prohra 10:12, s domácími Klackaři předvedli neskutečný výkon a vyhráli 15:4. Ve třetím souboji proti choceňským Orlům už Rytířům síly nezbývaly a prohráli 7:15. „Nasbírali jsme cenné zkušenosti a všichni si zaslouží velkou pochvalu,” řekla trenérka Vendy Talábová.

Další zápasy tuto partu čekají již 28. května v Jablonci nad Nisou, kde budou hrát o Stříbrný FirstCup kategorie U8 a pak 5. června na regionálním turnaji U8 v Chocni.

Sestava Rytířů:
Niky Ngo, Robin Kvarda, Teo Nosek, Kryštof Skřivan, Václav Taláb, trenéři: V. Talábová, O. Nosek.

(bog, tz-dšp)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu