Středa

19. ledna 2022

Svátek má

Ve Voletinách odstartuje čtvrtý ročník šipkařské TruToulky

4. 1. 2022

page.Name
Šipkařský svět od včerejška oslavuje druhý titul světového šampióna Petera Wrighta ze Skotska, který v nádherné bitvě porazil Angličana Michaela Smitha. Dotáhnout to až do finále mistrovství světa, o tom si většina šipkařů může nechat jen zdát… Ale nějak se začít musí. A co třeba takhle ve Voletinách, kde se v úterý 11. ledna rozehraje čtvrtý ročník série pravidelných šipkařských turnajů - TruToulka.

Jak název seriálu napovídá, nebude se jednat o soutěž odehrávající se na jednom hracím místě. Těch bude celkem pět konkrétně Družba, Sportbar Mládežnická, U Kousala, U Truta a Hostinec Voletiny. Právě v těchto provozovnách se budou jednotlivé turnaje pravidelně střídat.

Ve srovnání se standardy jiných místních seriálů TruToulka výrazně vybočuje. A to především v tom, že každý druhý turnaj je uzavřen hráčům nejvyšší výkonnostní kategorie (A). Konkrétně turnaje kategorie C+ jsou určeny jen hráčům z 2. a nižších ligových soutěží, turnaje kategorie B+ z 1. a nižších lig a pouze turnaje s označením Open mohou navštívit všichni hráči bez rozdílu ligové příslušnosti. Všechny vyjmenované turnajové kategorie pak mohou navštěvovat neregistrovaní (chcete-li amatéři) a také dámy bez jakéhokoliv omezení.

Tato pravidla, respektive omezení, nabízí hráčům zajímavý motivační faktor. V polovině turnajů totiž budou soupeřit se sobě rovnými tzn. proti hráčům stejné výkonnosti. V té druhé, kdy jsou na programu všem přístupné Openy, naopak mohou posbírat cenné zkušenosti po boku těch nejlepších a přitom si na své konto v žebříčku připsat tučnou porci bodů. Openy jsou totiž hodnoceny trojnásobným počtem základních bodů.

Také v celoročních žebříčcích TruToulky budou hráči rozděleni dle kategorizace (A, B, C, D+) a vlastní pořadí bude mít i něžné pohlaví. V každém z nich si věcnou cenu vyslouží medailisté a vítězové obdrží originální pamětní ceny a hráčům, kteří odehrají stanovený počet turnajů bude vyplacen tzv. osobní finanční jackpot. Ten se bude tvořit automaticky každému startujícímu dle jeho aktivnosti a úspěšnosti v turnajích. O odměny - v podobě konzumačních lístků - se bude hrát i v jednotlivých turnajích.

TruToulka 2022

pořadatel: UŠO KHK-S Trutnov
info: trutoulka.navrchol.cz nebo 603 104 220
termíny: každé úterý od 11. ledna do 15. listopadu, vyhodnocení 22. listopadu
časy: zahájení turnajů vždy v 18:00, prezence 17:30-18:00
místa: trutnovská restaurační zařízení Družba, Sportbar Mládežnická, U Kousala, U Truta a Voletiny Obecní hostinec
popis: Soutěž oblastního významu - 4. ročník seriálu pravidelných turnajů jednotlivců v moderních šipkách konaných v měsících únor až listopad (celkem v roce 45 termínů). Všechny turnaje jsou otevřené široké veřejnosti i neregistrovaným. Omezení účasti je ve vybraných termínech pouze směrem k registrovaným ligovým hráčům UŠO. Turnaje jsou součástí krajského Mistrovství SVČ i celostátního Českého poháru.


(bog, tz-von)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš