Středa

30. listopadu 2022

Nyní

-1°

Zítra

-1°

Svátek má

Ve Voletinách odstartuje čtvrtý ročník šipkařské TruToulky

4. 1. 2022

page.Name
Šipkařský svět od včerejška oslavuje druhý titul světového šampióna Petera Wrighta ze Skotska, který v nádherné bitvě porazil Angličana Michaela Smitha. Dotáhnout to až do finále mistrovství světa, o tom si většina šipkařů může nechat jen zdát… Ale nějak se začít musí. A co třeba takhle ve Voletinách, kde se v úterý 11. ledna rozehraje čtvrtý ročník série pravidelných šipkařských turnajů - TruToulka.

Jak název seriálu napovídá, nebude se jednat o soutěž odehrávající se na jednom hracím místě. Těch bude celkem pět konkrétně Družba, Sportbar Mládežnická, U Kousala, U Truta a Hostinec Voletiny. Právě v těchto provozovnách se budou jednotlivé turnaje pravidelně střídat.

Ve srovnání se standardy jiných místních seriálů TruToulka výrazně vybočuje. A to především v tom, že každý druhý turnaj je uzavřen hráčům nejvyšší výkonnostní kategorie (A). Konkrétně turnaje kategorie C+ jsou určeny jen hráčům z 2. a nižších ligových soutěží, turnaje kategorie B+ z 1. a nižších lig a pouze turnaje s označením Open mohou navštívit všichni hráči bez rozdílu ligové příslušnosti. Všechny vyjmenované turnajové kategorie pak mohou navštěvovat neregistrovaní (chcete-li amatéři) a také dámy bez jakéhokoliv omezení.

Tato pravidla, respektive omezení, nabízí hráčům zajímavý motivační faktor. V polovině turnajů totiž budou soupeřit se sobě rovnými tzn. proti hráčům stejné výkonnosti. V té druhé, kdy jsou na programu všem přístupné Openy, naopak mohou posbírat cenné zkušenosti po boku těch nejlepších a přitom si na své konto v žebříčku připsat tučnou porci bodů. Openy jsou totiž hodnoceny trojnásobným počtem základních bodů.

Také v celoročních žebříčcích TruToulky budou hráči rozděleni dle kategorizace (A, B, C, D+) a vlastní pořadí bude mít i něžné pohlaví. V každém z nich si věcnou cenu vyslouží medailisté a vítězové obdrží originální pamětní ceny a hráčům, kteří odehrají stanovený počet turnajů bude vyplacen tzv. osobní finanční jackpot. Ten se bude tvořit automaticky každému startujícímu dle jeho aktivnosti a úspěšnosti v turnajích. O odměny - v podobě konzumačních lístků - se bude hrát i v jednotlivých turnajích.

TruToulka 2022

pořadatel: UŠO KHK-S Trutnov
info: trutoulka.navrchol.cz nebo 603 104 220
termíny: každé úterý od 11. ledna do 15. listopadu, vyhodnocení 22. listopadu
časy: zahájení turnajů vždy v 18:00, prezence 17:30-18:00
místa: trutnovská restaurační zařízení Družba, Sportbar Mládežnická, U Kousala, U Truta a Voletiny Obecní hostinec
popis: Soutěž oblastního významu - 4. ročník seriálu pravidelných turnajů jednotlivců v moderních šipkách konaných v měsících únor až listopad (celkem v roce 45 termínů). Všechny turnaje jsou otevřené široké veřejnosti i neregistrovaným. Omezení účasti je ve vybraných termínech pouze směrem k registrovaným ligovým hráčům UŠO. Turnaje jsou součástí krajského Mistrovství SVČ i celostátního Českého poháru.


(bog, tz-von)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš