Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

O nejvýraznější úspěch tenistů Loko se postarali dorostenci

20. 10. 2022

page.Name
Tenisová sezona 2021/2022 v trutnovském oddíle Lokomotivy skončila už před pár týdny, a tak přinášíme krátké ohlédnutí. „Letošní sezonu hodnotíme kladně a těšíme se na tu příští,“ nechal se slyšet jeden z trenérů Libor Davídek.

V období od května do června proběhly každoroční soutěže smíšených družstev. Trutnov měl zastoupení napříč všemi věkovými kategoriemi od baby tenistů až po družstvo dospělých.

Baby tenisté, za které nastupují děvčata a chlapci ve věku od 7 až 9 let, skončili ve své skupině na druhé příčce a tím si pro příští rok zajistili postup do nejvyšší soutěže v této věkové kategorii. Velké poděkování za výborné výkony patří členkám družstva Viktorce Vackové, Rozálce Sukové, Adélce Žoldákové, Mie Hoření a Lindě Špačkové.

„A“ družstvo mladšího žactva ve složení Tomáš Martinec, Ladislav Kotouček, Dominik Špaček, Martin Žoldák, Patrik Svatý, Beáta Kašprišin a Andrea Vítová potvrdilo roli favoritů a přesvědčivě postoupilo z Královéhradeckého krajského přeboru do elitní soutěže O putovní pohár prezidenta ČTS. Béčko ve složení Alex Köhler, Aleš Kopecký, Patrik Svatý, Antonín Cink, Amálie Kornfeldová a Helena Rapánová sbíralo zkušenosti v nižší regionální soutěži ve formátu dva chlapci plus dvě dívky a obsadilo třetí místo.

„A“ tým staršího žactva měl od počátku nelehký úkol, což se bohužel posléze potvrdilo v podobě sestupu z nejvyšší oblastní soutěže O putovní pohár prezidenta ČTS do Královéhradeckého přeboru. Do základní sestavy patřili Denis Majera, Luca Prášek, Tomáš Krška, Adam Vlček, Jakub Havelka, Marek Johan, Alena Polášková a Anna Jindrová. Naopak béčko staršího žactva zachránilo Královéhradecký přebor i pro příští soutěžní ročník, a to v sestavě Vojtěch Okrouhlický, Adam Korbel, Ladislav Kotouček, Tomáš Martinec, Martin Žoldák, Dominik Špaček, Patrik Svatý, Beáta Kašprišin, Andrea Vítová a Anna Málková,

Jednoznačně nejvýraznějšího úspěchu dosáhlo áčkařské dorostenecké družstvo – Martin Fiala, Miroslav Podrábský, Adam Sedláček, Petr Javůrek, Matyáš Soumar, Simona Křepinská, Aneta Martincová a Alena Polášková. Trutnovští tenisté se prezentovali výborným týmovým výkonem a odměnou jim bylo krásné čtvrté místo v elitní soutěži O putovní pohár prezidenta ČTS. „Pevně věříme, že mají velkou šanci bojovat o ještě lepší umístění i v nadcházejícím ročníku,“ poznamenal Libor Davídek.

Béčko dorostu obsadilo v Královéhradeckém krajském přeboru šesté místo. Nello Prášek, Richard Čukan, Denis Majera, Luca Prášek, Adam Vlček, Jakub Havelka, Sára Vlčková a Anežka Boušková svými výkony rozhodně nezklamali a v příštím roce se mohou pokusit své letošní umístění pokořit.

Postoupit do Královéhradeckého krajského přeboru se podařilo dospěláckému áčku a všichni doufají, že se jim podaří ve vyšší soutěži dlouhodobě etablovat. K oporám patřili Martin Fiala, Hubert Sajdak, Tomáš Fajfr, Tomáš Křepinský, Michal Baťka, Petr Efler, Simona Křepinská, Aneta Martincová a Petra Nováková. Družstvo B hrající ve složení Adam Sedláček, Matyáš Soumar, Petr Javůrek, Richard Čukan, Leoš Patka, Nello Prášek, Ester Köhlerová, Natálie Nývltová a Anežka Boušková obsadilo v Královéhradecké krajské soutěži první nesestupové místo.

„Kromě soutěží smíšených družstev reprezentují hráči a hráčky náš oddíl na individuálních turnajích pořádaných ČTS. Za všechny bych rád zmínil úspěchy dorostenců Martina Fialy, Miroslava Podrábského, Petra Javůrka, Adama Sedláčka, dorostenek Simony Křepinské a Anety Martincové. V kategorii žactva na sebe výrazně upozornili Denis Majera, Luca Prášek, Alena Polášková, Anna Jindrová a Andrea Vítová,“ uvedl trenér Libor Davídek.

Kladného hodnocení se dostálo i dvěma příměstským tenisovým táborům pořádané oddílem Lokomotivy. Červencový termín je určený pro děti ze závodního oddělení, srpnový je pro menší děti z tenisové školičky. „Obě soustředění nám utekla jako voda, což je vždy nejlepším dokladem spokojenosti všech zúčastněných,“ uzavřel Libor Davídek.

(bog, tz-lda)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu