Neděle

25. září 2022

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Trutnovská florbalová dvojčata si zahrají na mistrovství světa

4. 8. 2022

page.Name
Letošní florbalový světový šampionát juniorek, který hostí za měsíc polské Katovice, bude mít trutnovskou stopu. Postarají se o ni dvojčata Radka a Simona Korbelářovy. Sedmnáctileté sestry hrající extraligu za Tatran Střešovice se objevily ve dvacetičlenné nominaci trenéra Tomáše Martiníka. Mladé Češky budou na šampionátu obhajovat bronzové medaile z Uppsaly.

„Z nominace mám velkou radost, která je ještě znásobená tím, že jsme se do týmu probojovaly obě. V tomhle ohledu je asi velkou výhodou mít sourozence, protože se neustále motivujeme do další práce a k lepším výkonům,“ řekla Radka a hned dodala, že jet na mistrovství světa byl už dlouho její sen. „Je to velká odměna za všechno, co florbalu obětujeme nejenom my, ale taky rodiče, kteří pro nás dělají první poslední,“ zdůraznila.

„Já jsem za nominaci taky samozřejmě moc ráda. Stejně jako Ráďa to beru jako odměnu za naši dlouhodobou práci a výkony. Kromě samotného mistrovství světa to byla hlavně soustředění a další reprezentační akce, které mi toho hodně přinesly v rámci našeho reprezentačního cyklu. Určitě to bude jedinečná zkušenost a velký zážitek,“ prohlásila Simona.

Za tím, že se talentované hráčky objevily v národním týmu, prý stojí hodně lidí, kteří jim pomáhají se sportovním rozvojem. Ať už zmínění rodiče, nebo například jejich dlouholetý kondiční trenér Petr Abely. „Díky jeho tréninkům se pak na hřišti můžeme opřít o dobrou fyzičku,“ pochvalovaly si holky a jsou rády, že tyto i další individuální tréninky pak mohou realizovat v poříčském sportovním centru Olympland fitness, které jim rovněž vychází vstříc. „A nesmíme zapomenout poděkovat ani našemu mateřskému klubu FBC Trutnov, který nás pro florbal tak nadchnul,“ dodaly.

V základní skupině se české florbalistky utkají se Slovenskem, Švédskem a Norskem. „Co se týká šancí na medaile, tak soupeře tolik neznáme, protože tento reprezentační cyklus byl zkrácený a příležitostí zahrát si mezinárodní zápasy bylo málo,“ naznačila Simona Korbelářová. „Stihlo se odehrát pouze Euro floorball tour ve Finsku, které jsme na podzim minulého roku vyhrály, ale od té doby se týmy zase asi posunuly a bude to určitě hodně vyrovnané,“ řekla na závěr.

Světový šampionát se měl původně konat v květnu na Novém Zélandu, ale kvůli celosvětové pandemii koronaviru byl odložen na září a novým dějištěm se staly Katovice.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: www.ceskyflorbal.cz