Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Běžecký memoriál, Uphill na kolcích a charitativní výšlap

17. 9. 2022

page.Name
Trutnovský lyžařský oddíl Olfin Car Ski team připravuje na podzim tři akce, na kterých si můžete zazávodit a prověřit tak své limity i dokonce pomoci druhým. Všechny akce jsou koncipované tak, aby se do nich mohla zapojit široká veřejnost, rodiny s dětmi, ale i firmy, které hledají nějakou pohybovou aktivitu pro své zaměstnance.

37. ročník Memoriálu Květy Lelkové

Veřejný závod v přespolním běhu a přebor Královéhradeckého kraje v přespolním běhu. Tento tradiční závod se odehraje první říjnový den na Paradráze v trutnovském městském lesoparku a zaběhnout si ho mohou přijít všechny věkové kategorie.

7. ročník OlfinCar Uphill

Závod na kolečkových lyžích v kategorii klasik a skate, ale nově pořadatelé dají možnost i všem inline bruslařům s holemi i bez, kteří by chtěli vrchol Černé hory pokořit. Závodníci jedou celou dobu po kvalitním asfaltu. Traťový rekord drží Jan Šrail časem 43:03 z roku 2019. Organizátoři závod vzhledem k jeho náročnosti a profilu doporučují pro kategorie 15+. Pro doprovod je nachystaný alternativní program v podobě sedm kilometrů dlouhého charitativního výšlapu na Černou horu.

4. ročník charitativního výšlapu pro děti z Vesny 

Na počátku byla myšlenka – propojit dva rozdílné světy. Svět dětí s hendikepem bojující v dětské ozdravovně VESNA o navrácení do běžného života se světem dětí bez hendikepu, kterým se trutnovský oddíl Olfin Car Ski team věnuje téměř 30 let. Akce je pro širokou veřejnost, ale pořadatelé chtějí oslovit i firmy, aby tuto událost navrhly svým zaměstnancům jako „teambuildingovou“ aktivitu s cílem podpořit své vlastní zdraví a zároveň finančně přispět svojí účastí na dětskou léčebnu VESNA. Sedmikilometrová trasa vede ze Svobody nad Úpou po vyznačených turistických cestách přes Modré kameny, Pardubické boudy na vrchol Černé hory. Vybrané startovné bude darováno ve prospěch dětské léčebny Vesna.

(bog, tz-pši)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Andrea Bímanová