Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Nikos Karajanis obhájil duatlonové stupně vítězů na MČR

22. 9. 2022

page.Name
Trutnovák Nikos Karajanis z Niko On Bike racing teamu se v sobotu v Žamberku zúčastnil mistrovství České republiky v duatlonu. To je atletická disciplína, která začíná běžeckou částí, pokračuje cyklistickou částí a ukončena je opět částí běžeckou. Nedílnou a neméně důležitou součástí tohoto sportu je také rychlá a bezchybná práce v depu.

Nikos startoval v kategorii chlapci 10 a 11 let. Organizátoři pro tuto věkovou kategorii připravili 350 metrů běhu, 3 kilometry jízdy na kole a 450 metrů běhu.

Díky zisku titulu mistra ČR z loňského roku se trutnovský rodák řadil k užší skupině favoritů na jednu z medailí i letos. Do Žamberku přijely bojovat na šampionát čtyři desítky chlapců. Vzhledem k faktu, že se na startovní listině objevila zvučná jména cyklistů a triatlonistů, kterým nechybí tituly mistrů ČR, bylo jasné, že medaile budou viset hodně vysoko. Nikos díky vyrovnaným výkonům v běžecké i cyklistické části a bezchybné práci v obou depech slavil po heroickém výkonu parádní bronzovou medaili.

Pořadatelé šampionátu 3D Fitness Race Team a SVČ Animo Žamberk ve spolupráci s Českou triatlonovou asociací zaslouží velkou pochvalu za přípravu bezchybné sportovní akce na špičkové úrovni.

(bog, tz-pka)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv Nikose Karajanise