Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Red Field čeká zátěžový test, hostí Český baseballový pohár

15. 9. 2022

page.Name
Rytíři Trutnov pořádají od zítřka do neděle Český baseballový pohár kategorie U10. Po finálovém turnaji Superpoháru v Hluboké nad Vltavou se jedná o druhý největší mládežnický turnaj v České republice. A bude to i takový velký zátěžový test nejen pro nové hřiště na Kryblici, ale i pro blízké okolí.

Na trutnovský zrekonstruovaný Red Field – areál pálkovacích sportů se sjede 21 týmů z celé republiky v prestižní kategorii U10 (do deseti let). Na ploše areálu budou k dispozici tři hřiště pro čtyři rozlosované skupiny. Domácím Rytířům tento los přihrál velmi, ale velmi těžké soupeře. Ve skupině A se spolu s nimi objevili Draci Brno, Technika Brno, Miners Kladno a Piranas Beroun. A tak pro Rytíře bude postup do dalších bojů velmi těžkým oříškem.

Z tohoto turnaje zajistili domácí i videopřenos (min. z hlavního hřiště) na svém youtubovém kanálu, ale i další novinky ohledně stravování/občerstvení pro účastníky turnaje, prodej sportovního materiálu pro pálkovací sporty a další maličkosti. Pořadatelé se trošku obávají problémů s parkováním, a tak bude potřeba v okolí areálů dát pozor na pokyny organizátorů, aby nedocházelo ke zbytečným konfliktům. K zajištění akce bude potřeba hodně rukou, a tak pokud by měl někdo chuť a zájem pomoci, ať se obrátí na pořadatele.

V pátek dopoledne od 11 hodin pak „navíc“ dojde ke slavnostnímu otevření zrekonstruovaného areálu, za účasti zajímavých hostů. O účast byl překvapivě velký zájem i na celostátní úrovni. Celý rozpis turnaje najdete ZDE.

Rytíři by rádi přivítali na hřišti také nové zájemce o členství v baseballovém klubu, pro které by tento turnaj mohl být takovou pozvánkou do jejich kolektivu. Vlastní náborovou akci však Rytíři Trutnov připravují zvlášť s pomocí České baseballové asociace a nechtějí zatím prozradit žádné detaily.

(bog, tz-rkl)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek