29. listopadu 2022

-1°

Softbalové léto se zahájením soutěží a příměstským táborem

3. 9. 2022

Prázdniny sice skončily, ale již srpen byl v SK Horní Staré Město ve znamení softbalu. V letošním roce, poprvé, byly již všechny víkendy věnovány softbalu. Oddíl v letošních soutěžích reprezentují družstvo žákyň U13, kadetek U16, juniorek U20 a slowpitche.

Všechny mládežnické kategorie měly pauzu celý červenec, slowpitchový tým hrál v tradičním termínu na začátku července mistrovství republiky, které tradičně pořádá Sparks Mladé Buky na hřištích v Mladých Bukách a Trutnově. „Horňák“ obsadil 9. místo. „Slowpičáři“ mají za sebou také na začátku srpna turnaj v Trutnově, kde skončili pátí. A poslední, propršený víkend v Mladých Bukách vybojovali druhé místo. V tabulce České slowpitchové ligy je SK HSM momentálně na 5. místě. Na konci září tým čeká ještě turnaj v Pardubicích.

Žákyně, které letos soutěží v Lize žákyň (druhé nejvyšší celorepublikové soutěži), absolvovaly v srpnu turnaj na domácí půdě a momentálně jsou ve své divizi na třetím místě. V září se představí ještě na turnaji v Hradci Králové a čekají je boje o postup na MČR.

Kadetky hrají Superligu kadetek, nejvyšší soutěž, a právě se vrátily z turnaje z Opavy. V tabulce své divize jsou na třetím místě a vybojovaly postup do další nadstavby a zároveň účast na MČR. Turnaj nadstavby se bude konat 17. - 18. září v Trutnově.

Juniorský tým, sestavený částečně i z kadetek. se probojoval do semifinále, v tabulce je na druhém místě. Tento víkend v sobotu zajíždí na jeden zápas na hřiště SaBaTu Praha a v neděli bude hrát jeden nebo dva zápasy na Red Fieldu v Trutnově. Série se hraje na dva vítězné zápasy.

Hráčky, které momentálně absolvují školení na trenérky, se zhostily i pěkného úkolu a uspořádaly první ročník příměstského sportovního tábora. Všechny jsou zároveň studentkami vysokých škol sportovního a pedagogického zaměření, takže si s přípravou snadno poradily.

Příměstský tábor proběhl v termínu 22. - 25.8. v areálu SK Horní Staré Město a zúčastnilo se ho 37 dětí ve věku 6 až 13 let. Pro účastníky byl připravený program plný sportovních her, ale i her na zapojení mozkových závitů. Tábor všichni zvládli a užili si ho. Týden rychle utekl a při loučení dokonce došlo i na nějaké slzičky.