Úterý

29. listopadu 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Stolní tenisté TJ Trutnov-Poříčí se vrátili domů s „Wanderpokalem“

12. 9. 2022

page.Name
Přátelství mezi oddíly stolního tenistu TJ Trutnov-Poříčí a SC Eintracht Berlin trvá již pěknou řádku let, přičemž od roku 2010 se tradičně koná mezi těmito týmy klání o putovní pohár tzv. Wanderpokal. „Po dvouleté pauze zapříčiněné zejména covidem a složitou situací v Německu, kdy se setkání s protějškem konalo vždy na poříčských stolech, jsme se letos vydali v srpnu do hlavní německé metropole k dalšímu zápolení,“ informoval předseda oddílu Radek Libnar.

„Po čtvrtečním příjezdu, kdy nás srdečně uvítal předseda Eintrachtu Berlin Andreas Seidler, následoval úvodní trénink na berlínských stolech. Ten sloužil jako příprava na sobotní utkání a byl zakončen příjemným posezením s našimi německými přáteli. Další den pro nás kolegové připravili výlet na vodní zdvihadlo v Niederfinow nacházející se na řece Odře, které překonává výškový rozdíl 36 metrů a je nejstarším dosud funkčním lodním výtahem v Německu,“ doplnil Libnar.

Hlavním bodem celého programu bylo utkání o legendární Wanderpokal. Poslední tři ročníky opanoval tým z Eintrachtu Berlin a i letos se očekával triumf německého celku, ovšem hráči TJ Trutnov-Poříčí nechtěli prodat svou kůži lacino.

Zápasový den začal úderem 12. hodiny, kdy přednesli úvodní slova prezidenti obou a zazněly národní hymny. Poté byly vyhlášeny sestavy obou celků, které byly netradiční a průběhem zápasu pravděpodobně zamíchaly.

Za TJ Trutnov-Poříčí nastoupili: Tomáš Břeň, Radek Libnar, Michal Hladík, Jakub Benko, Katrin Nostitz, Ondřej Golík a „zapůjčené“ vynikající hráčky z Eintrachtu Viola Burkert a Carola Bratvogel. Především účast Violy se nakonec ukázala jako klíčová. Za SC Eintracht Berlin nastoupili Lars Wenk, Stefan Frohne, Lothar Jedamski, Felix Dembovski, Andreas Seidler, střídající se dvojice hráčů Willy Gutbub/Adriana Pirwitz a Ralf Mitschke/Klaus Prösdorf a „vypůjčený“ poříčský nestor Ladislav Jirák.

Body TJ Trutnov-Poříčí:

  • Viola Burkert 7,5
  • Tomáš Břeň 6
  • Michal Hladík 6
  • Radek Libnar 5,5
  • Jakub Benko 5,5
  • Katrin Nostitz 4,5
  • Carola Bratvogel 4,5
  • Ondřej Golík 2,5

Hrací systém byl nastaven tak, že se začalo čtyřmi čtyřhrami, po kterých následovalo osm kol dvouher tzv. každý s každým. „Po úvodních čtyřhrách se naše družstvo ujalo vedení 3:1, které jsme postupně navyšovali, bez pomoci berlínských hráček, by utkání bylo jistě výrazně dramatičtější,“ poznamenal nový vedoucí poříčského áčka Jakub Benko. Berlínské zápolení nakonec skončilo vítězstvím českého týmu 42:26 a pohár se tak mohl po třech letech vrátit zpátky do Poříčí, z čehož měli všichni hráči obrovskou radost.

Vidět stolní tenisty TJ Trutnov-Poříčí v akci můžete v sobotu 24. září, kdy od 9 a 14 hodin v tělocvičně ZŠ Náchodská odehrají první domácí zápasy nové sezony v krajské soutěži.

(bog, tz-jb, tb)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: archiv oddílu