reklama 

Velká cena v domácím bazénu s Martinou Elhenickou i dalšími účastníky mistrovství světa

1.10.2015  •  Plavání  • 
čtenost 416

Trutnov - Ve startovní listině najdeme i jména účastníků letošního mistrovství světa v Kazani včetně domácí reprezentantky Martiny Elhenické. Celkem je přihlášeno 329 závodníků z 30 českých a polských klubů. Víkendová Velká cena města Trutnova v plavání slibuje na úvod sezony opět kvalitní závody.

Velká cena v domácím bazénu s Martinou Elhenickou i dalšími účastníky mistrovství světa

Plavecký mítink pod Krkonošemi opět nabídne tradiční scénář, jedná se již o 31. ročník. Závodní program v krytém bazénu odstartuje v sobotu dopoledne 48 postižených plavců. Za deset minut jedna se pak uskuteční slavnostní zahájení a od 13 hodin se rozjede hlavní blok soutěží. „Dojde na 1386 startů,“ poukázal pořadatel a trutnovský trenér Tomáš Břeň.

Závodníků TJ Loko FM Servis Trutnov bude plavat v domácí pětadvacítce přibližně padesát, třicet se zapojí do klasického programu a dalších dvacet nejmenších nadějí se představí ve vložených závodech. „Co se týká jejich výkonnosti, tak uvidíme, ale Martina Elhenická, Klára Šimánová a Katka Holubová budou určitě vidět,“ povídal Tomáš Břeň.

„Na domácí Velkou cenu se těším, i když nečekám žádné skvělé časy, na ty je ještě brzo. Navíc mi krátké tratě moc nejdou. Uvidíme, co předvedu na dvoustovce, která by měla být z toho všeho nejlepší,“ nechala se slyšet Martina Elhenická. Ta poplave ale jen v sobotu - tři stovky (kraul, prsa a znak), 200 kraul a štafetu 4 x 50 kraul. Dvaadvacetiletá reprezentantka totiž v neděli odlétá na soustředění na Mallorku.

Kromě Martiny zanechá stopu účastníka letošního světového šampionátu v trutnovském bazénu ještě Petr Bartůněk a polské závodnice Alicja Tchórz a Dominika Sztandera. „Přihlášena je ale ještě řada dalších reprezentantů,“ doplnil Tomáš Břeň. Domácí stříbrná medailistka z mistrovství Evropy v Chartres (2012), Aneta Pechancová, se Velké ceny nezúčastní, protože o víkendu bude v Praze na semináři jednoho předního německého trenéra.

V neděli se bude v krytém bazénu závodit od 9 hodin. Finále hlavního závodu trutnovského mítinku na kraulové dvoustovce by mělo přijít na řadu kolem jedenácté hodiny. V mužích drží rekord Polák Pawel Werner z roku 2011, kdy zaplaval čas 1:47,93. Nejlepší ženský výkon je podstatně letitější. Výkon Jany Myškové 1:59,32 se v tabulkách Velké ceny Trutnova drží na prvním místě od roku 2003. Za překonání rekordů ve finále je vypsaná odměna ve výši 5000 Kč. 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan
foto: Peter Súkenik

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama