reklama 

Plavkyně Elhenická splnila limit na mistrovství Evropy

8.4.2016  •  Plavání  • 
čtenost 599

Trutnov - Osobák o dvě vteřiny, ale hlavně splněný limit pro mistrovství Evropy. Trutnovská plavkyně Martina Elhenická dnes vyhrála v rakouském Grazu závod na 800 metrů kraul v čase 8:47,62, kterým si zajistila letenku na květnový šampionát v Londýně.

Plavkyně Elhenická splnila limit na mistrovství Evropy

„Mám strašnou radost. Vůbec jsem to nečekala, protože se mi to jelo celkem blbě,“ překvapil čas 22letou reprezentantku. Z pocitu při závodě si myslela, že poplave na hranici 8:52, proto novému osobáku vůbec nechtěla uvěřit. „Byly tam ještě velké rezervy, nějak jsem nechytla záběr. Nemůžu uvěřit, že to mohlo být tak rychlé s tak strašným záběrem,“ dodala.

Závod vyhrála před Terezou Závadovou o 1,37 vteřiny a třetí Slovinkou Bohinc, která ztrácela už více než šest vteřin. „O kousek se mi tím povedlo posunout i B limit pro olympiádu,“ poznamenala trutnovská plavkyně, která doufá, že na patnáctistovce předvede ještě lepší výkon. Disciplína, ve které má větší šanci bojovat o limit pro Rio, je na programu v Grazu v neděli odpoledne. „Na áčko to není. Budu se spíš so nejvíce vylepšit béčko.“

Díky splněnému limitu do Londýna (16. - 22. května) se Martina Elhenická počtvrté podívá na mistrovství Evropy, předtím se zúčastnila šampionátů v Chartres (2012), Herningu (2013) a Berlíně (2014). V loňské roce si odbyla premiéru na mistrovství světa v Kazani.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

twitter: michalbogan
foto: www.petersukenik.com

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama