reklama 

Chybí síla a je to takové utahané, ale snad to tam nějak dotlačím

9.10.2018  •  Plavání  • 
čtenost 348

„Nebylo to nejhorší, nebylo to nejlepší.“ Takové hodnocení zaznělo z úst plavkyně Martiny Elhenické po Velké ceně Trutnova. Reprezentantka, která zítra oslaví 25. narozeniny, vyhrála tři disciplíny (100 kraul, 200 kraul, 200 polohovka) a jednou se umístila třetí (100 znak), čtvrtá (100 prsa) a pátá (100 motýlek). Příští víkend v Brně poplave kvalifikační závody o účast na mistrovství světa v čínském Chang-čou.

Chybí síla a je to takové utahané, ale snad to tam nějak dotlačím

V domácím bazénu, kde trénuje od začátku nové sezony, nečekala, že budou padat osobáky, ovšem trošku rychlejší časy by uvítala. „I když třeba 100 kraul byl v pohodě a další doplňkové stovky taky OK. Slušně jsem zajela i 200 polohovku,“ poznamenala.

Trošku ji ale rozladil výkon v hlavním závodě mítinku na 200 kraul, kde zaplavala čas 2:02,95. „Věděla jsem, že na tom nejsem úplně nejlépe, ale říkala jsem si, že bych to mohla jet aspoň tak za 2:01,5 - 2:02,“ řekla plavkyně, jejíž osobák se pohybuje dvě vteřiny pod dvouminutovou hranicí. I tak bylo její vítězství naprosto jednoznačné. „Jela jsem naplno, ale možná, kdyby vedle mě někdo plaval, tak se zmáčknu ještě o trošku víc,“ naznačila. Ale hned dodala, že určitě tam nebyla rezerva dvě vteřiny.

„Cítím, že mi chybí síla a je to takové utahané,“ komentovala Martina svoje víkendové vystoupení. Sama si to nedokáže vysvětlit. Trénuje normálně, do posilovny chodí, ale prostě tam není to, co by tam mělo být. „Snad to tam za ty dva týdny ještě nějak dotlačím,“ usmála se.

Už příští víkend je totiž na programu Velká cena Brna, kde bude mít jedinou šanci na splnění limitu pro mistrovství světa. Na osmistovce je sice vypsaný čas, který je o šest vteřin horší než její osobák, jenže v momentální rozpoložení je otázka, zda se jí ho podaří zdolat. „Normálně bych to měla zvládnout levou zadní, ale letos to pro mě není úplně jednoduchá sezona.“

V jihomoravském metropoli poplave ještě dvoustovku a dvě čtyřstovky a právě na 400 polohovce má také teoretickou šanci na splnění limitu. To by ovšem musela doplavat hned druhá za Bárou Závadovou. Na mistrovství světa mohou jet totiž jen dvě závodnice do disciplíny. Světový šampionát se uskuteční od 3. do 8. prosince v čínském Chang-čou, který leží asi 200 km jihozápadně od Šanghaje. Kvůli vízům se limity musí plnit už teď.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama